Студія V.Concept. Поетика комфорту на стику лоску й харизми інтер’єрів
- Архітектор
- V.Concept
- Тип
- дизайн інтер'єру квартири
- Статус
- реалізовано
- Рік
- 2021
- Розмір
- 192 m²
Сучасні інтер’єри вирізняються простотою форм та унікальністю підходів. Поняття комфорту є індивідуальним, а тому проєкт, утілений у тандемі з усіма вподобаннями та побажаннями замовника, часом привертає увагу не лише умовною гармонійністю кольорових гам чи особливим стилістичним характером, а й також непередбачуваністю трактовки окремих прийомів і цілих зон. Яскравий приклад такого підходу — проєкт Almond від студії Вікторії Вітковської.
Квартира розташована в Києві, в ЖК «Тетріс Холл». Вона містить студійний простір і три окремих кімнати. Дизайнерам студії V.Concept вдалося не лише органічно розосередити функціональні сценарії, а й підвести загальний вигляд житла під спільний стилістичний знаменник, що має особливе значення у квартирах подібного метражу.
Замовники — подружня пара з двома дітьми-підлітками. Сім’я високо цінує комфорт, знає ціну речам, а тому в роботі з якісними матеріалами й брендами в дизайнерів були розв’язані руки. Це дозволило створити по-справжньому ефектний і гармонійний інтер’єр, який не лише буде візуально тішити господарів, а й довго їм прослужить.
«Приємно мати справу з клієнтами, які отримують кайф від дрібниць: тканин, текстур, фурнітури. Особливо комфортно взаємодіяти, коли не потрібно пояснювати, що таке добре; коли замовник розуміє справжню суть сучасної розкоші й те, як грамотний підбір брендів і виробників може підкреслити статус інтер’єру», — ділиться дизайнер Вікторія Вітковська.
Задача також полягала в тому, щоб, крім спільної кухні-вітальні, облаштувати три відокремлених блоки зі спальнею та санвузлом для подружжя й кожного з дітей. Таким чином, планування було умовно поділене на дві частини: суміщений open-space простір і ряд ізольованих кімнат, розташованих уздовж коридора. Щоб візуально полегшити й сегментувати вузький продовгуватий простір, його доповнили LED-підсвіткою бренду Delta Light.
Простягнуті від підлоги на стелю вертикальні смуги світла ніби «дроблять» коридор, додають монохромному оздобленню стін геометричності, роблять його не просто транзитним простором, а повноцінним складником стилістичного ансамблю квартири.
Першопочаткове планування квартири ідеально пасувало до поставлених задач, тож єдине, що дизайнери змінили, — це розташування дверей до одного із санвузлів. Напевно, найефектнішою зоною в дизайн-проєкті можна вважати кухню-вітальню. Крім решти, в торці приміщення також організували кабінетну зону, доповнену сигарним х’юмідором — це було особливим побажанням батька сімейства. Кабінетна зона знаходиться поряд із виходом на невелику відкриту терасу — завдяки такому розташуванню робочий стіл достатньо освітлений панорамними вікнами, а щоб викурити сигару, не потрібно далеко йти.
Атмосфера вітальні вибудувана на поєднанні світло-сірого кольору з відтінками капучино, а також на взаємодії контрастних текстур: текстиль, шкіра, дерево, камінь. Незважаючи на розмаїття, всі елементи оздоблення і вмеблювання гармонійно поєднуються та утворюють єдину дизайнерську композицію. Транзитну колону на вході до студійної зони оформили панелями натурального каменю. Це не лише додало інтер’єру характерного лоску, а й мало практичне підґрунтя: у квартирах із великими родинами насамперед потерпає оздоблення стін у зонах із підвищеною прохідністю, а натуральний камінь вирізняється міцністю і стійкістю до зношування.
Студія має панорамне скління, а тому приміщення рясно залите світлом у денний час. Світло не лише робить студію візуально більш просторою, а й також підкреслює всі деталі інтер’єру: тканини сегмента люкс, тонку роботу в дизайні меблів, декору та взаємодію фонової гами з декоративними акцентами. По всьому периметру заскленої частини кімнати віконні рами сховані за класичними текстильними довгими шторами. Вони додають простору вітальні затишку, візуально пом’якшують строгість геометричних ритмів у дизайні інтер’єру.
Особливу увагу у студійній частині квартири привертає кухня. В ній відсутні верхні секції, натомість було вирішено організувати робочу поверхню на розташованому поряд острові. Сам гарнітур лишили монолітним, із суцільною площиною фасадів і схованою під ними вбудованою технікою. Із таким рішенням дизайнери вийшли за рамки звичного трактування кухонного простору в дизайні, запропонувавши свіжу, нетипову, але від того — не менш комфортну альтернативу.
На тлі строгої геометрії кухонної зони особливо ефектно контрастують акценти — сантехніка з темним бронзовим відливом, стельові світильники Serip, що виготовлені з муранського скла та привертають увагу до обідньої зони. В поєднанні кам’яної текстури острова і евкаліптових фасадів італійської кухні Cesar прослідковується впізнаваний і актуальний «сучасний шик» — стиль, у якому грамотно і збалансовано витриманий увесь проєкт Almond.
Далі по коридору, що відходить від кухні-вітальні, розташовані дві дитячих спальні. Обидві вони облаштовані за схожим принципом: у кожній кімнаті наявні двоспальне ліжко, робочий стіл (у кімнаті дочки він також сумісно є туалетним столиком), шафа й настінна система зберігання у вигляді полиць. Також навпроти дитячих у коридорі знаходяться два санвузли — по одному на кожного.
Загальна гама спалень витримана в тих самих спокійних і світлих тонах, що й уся квартира, однак кожна кімната має особливий кольоровий акцент. У кімнаті сина це яскравий стелаж, а в кімнаті дочки — декоративні подушки й кімнатні рослини. Взагалі «зеленій» складовій частині проєкту відведено не останню роль. Саме живі рослини розбавляють статусну та дещо стриману атмосферу проєкту, роблять її більш домашньою та привітною.
Вхід до master-блоку — в кінці коридора. Він містить санвузол, спальню з більшою площею, аніж дитячі кімнати, і власний гардероб із туалетним столиком біля вікна. З першого погляду наша увага тут прикута до акцентних дизайнерських бра Aromas del Campo, розташованих з обох боків від ліжка господарів. Дизайнери приділили особливу увагу відпрацюванню сценаріїв освітлення в дизайн-проєкті.
В робочих зонах світло більш спрямоване, а в зонах відпочинку освітлення приглушене й тепле. Завдяки такому розмаїттю вдалося адаптувати одні й ті самі простори під різні функції та настрої. В кожному приміщенні обов’язково наявне акцентне світло, що саме по собі створює розслаблену та спокійну атмосферу, ідеальну, скажімо, для вечірнього відпочинку після важкого дня.
Усі три санвузли, хоч і мають дещо відмінні конфігурації наповнення, виконані в єдиній мінімалістичній стилістиці. Втім, якщо придивитися, якість і статус проєкту відслідковується в кожній деталі — від оздоблення до дизайну дрібної сантехніки.
Проєкт Almond від студії V.Concept — це історія про те, що бренди сегмента люкс є не лише гучними назвами. Це якісні й візуально ефектні елементи, які в грамотному балансуванні із загальним інтер’єром лише підкреслять його сильні сторони, забезпечать комфорт господарям і служитимуть довгі роки. Якість — безумовний критерій краси, і в цьому проєкті дизайнери чудово це продемонстрували.
ФОТО: Сергій Савченко
Текст: Дарина Карапетян