Shelter for UA. Проєкт притулку для сиріт, пенсіонерів і родин із дітьми від Rozit Architects

Архітектор
Rozit Architects, Катерина Розіт
Тип
житло
Статус
концепт
Рік
2022
Розмір
6510 кв. м

Текст наданий архітектурним бюро Rozit Architects.

Проєкт багатофункціонального притулку покликаний допомогти українцям, які постраждали від російського вторгнення, створити для них світле та перспективне майбутнє. Архітектори стверджують, що зробили акцент на забезпеченні ідеального балансу та гармонії між освітою, психологічним (емоційним) та фізичним здоров’ям майбутніх жителів. Комплекс із кількох будівель буде розташований на ділянці площею 3,17 га, доповнений добре спланованою внутрішньою та зовнішньою інфраструктурою.

Комфортне житло. Багатофункціональний притулок розрахований на дітей до 18 років, поділених на вікові групи, пенсіонерів і родини з малюками, що проживатимуть у двох соціальних житлових будинках. Починаючи з раннього дитинства, найменші мешканці зможуть бути залучені до інноваційної системи особистісного розвитку, щоб отримати важливі соціальні навички для майбутнього самостійного життя.

Окрім житла, головна будівля включатиме численні приміщення для дітей, наприклад, кімнати для занять, спортивні зони, зимовий сад, приміщення з котами, мінізоопарк тощо. Житлова зона для пенсіонерів матиме всі необхідні зручності та необхідні додаткові послуги. Уся територія та будівлі розроблено з врахуванням аспектів інклюзивності.

Здорове спілкування. Комунікація між дітьми різного віку та статусу дозволить їм насолоджуватися кращим спілкуванням та не замикатися у собі. Нововведенням буде спілкування малюків і пенсіонерів. Також усі охочі матимуть змогу комунікувати із тваринами, що, як відомо, позитивно впливає на психологічний стан людей.

На території буде розташована сучасна школа, що окрім інноваційних принципів навчання, об’єднає дітей з інтернату, соціального житла (сімей, які зазнали значних втрат на війні) та дітей з інших родин. В аудиторії багатофункціонального притулку та у зовнішньому амфітеатрі відбуватимуться різноманітні освітні та розважальні заходи.

Психологічне здоров’я. Окрім спілкування та зручного проживання, комфорт створять:

– Екоферма – вирощування здорової їжі. Тут будуть організовані освітні програми для дітей та, можливо, робота для пенсіонерів.

– Виробництво предметів ручної роботи (окрема будівля з усім необхідним обладнанням), де всі мешканці зможуть творити для власної реалізації, а також проводитимуться майстер-класи. Частину речей продаватимуть у благодійному магазині.

– Спортивний комплекс із критим тренажерним залом і басейном, відкритим футбольним полем і кількома критими спортивними майданчиками.

– Загальнодоступний благодійний магазин, де продаватимуть вироби ручної роботи та екоїжу.

– Внутрішній і зовнішній притулок для домашніх тварин.

– Природні зони – зимовий сад, тихі зони відпочинку та ігрові майданчики для дітей різного віку

“В Україні слабко розвинені деякі елементи соціальної інфраструктури, наприклад, інтернати, будинки для людей похилого віку та система виховання дітей загалом. Наразі люди з незахищених верств населення вкрай потребують підтримки. Ми навмисно підкреслили психологічні та емоційні аспекти людського буття, оскільки, на нашу думку, вони недооцінені.

Ми очікуємо, що використання інноваційних будівельних технологій, включно з сонячною енергією, зробить цю споруду екологічною та першою соціальною будівлею в Україні, яка отримає сертифікат LEED”, – зауважує архітекторка проєкту Катерина Розіт.