Неповторний орнамент будинку Vyshto. Українська автентика від студії MAKHNO

Архітектор
Makhno Studio
Тип
приватний будинок
Рік
2022

Українська автентика, закодована в сучасному дизайні та архітектурі – часті запити клієнтів, зазначають в студії. “Ми віримо, що повага до минулого – запорука свідомого майбутнього. Студія MAKHNO поділяє цю філософію, тому в будинку Vyshyto ми спробували ще раз розкрити українську етнічність. Зберегти баланс між національним самовдосконаленням та сучасними візуальними рішеннями. Створити свій неповторний орнамент”, – розповідають про проєкт його автори.

Проєкт розроблявся для великої родини: сімейної пари і їхніх чотирьох дітей. Сім’я шанує національну спадщину, тому вони хотіли, щоб вона була міцно вплетена в ДНК їхньої майбутньої оселі.

“У цьому будинку переплелися значення сучасного українського стилю MAKHNO Studio, минуле і сьогодення, і що дуже важливо – енергетика клієнтів, як орнамент на центральній шафі, що повторюється по всьому будинку, а підвісні знакові світильники Хмари створюють ілюзію атмосфери, схожої на небо. Автентичні кольори зустрічають погляд гостей і розповідають свої маленькі історії. Ми підкреслили це орнаментом та нашою DIDO, яка захищає дім від поганої енергії”, – розповідають дизайнери. 

Стіни вітальні прикрашені автентичними українськими творами мистецтва. Велика кімната наповнена національними артефактами, старовинним начинням, дідухами та цікавими експонатами.

Кольорова палітра передпокою та вітальні відтворює кольори національного одягу: білий та червоний. Дерев’яні відтінки додають простору духу природи, важливої складової української культури.

Унікальна композиція світильників KHMARA запобігає нещасним випадкам і створює затишну атмосферу родинного кола.

На цьому ж поверсі знаходиться спальня одного з синів, який захоплений колекціонуванням каміння. Команда намагалася досягти атмосфери, яка б повністю відповідала його інтересам.

Чарівний світильник MAKIVKA розчиняє світло з його бездонних отворів і сильно порушує рівень лінії кімнати.

Стіни візуально рухаються завдяки нашій відзначеній нагородами плитці 3D TETRAPOD. Біля ліжка висить наш світильник LAKUNA. Він надає спальні приємного аскетизму, який надійно ховається вранці.

У вхідній зоні кімнати іншого сина використана 3D-плитка TETRAPOD у бірюзовому відтінку. 

“На стелі красуня KVITKA –  лампа, яку ми вирощуємо в нашій студії. Своїм теплим світлом KVITKA насичує весняним затишком на цілий рік”, – кажуть дизайнери.

Стіну біля ліжка прикрашають улюблені герої Наруто – світильники із серії CRUST, які також вийшли з майстерні MAKHNO Studio.

Унікальний національний орнамент ніжно огороджений гвинтовими сходами, що ведуть на другий поверх.

Інша дитяча кімната зберігає прихильність до чистого білого кольору. Стіни оздоблені плиткою FlapJack. Її 3D текстура додає об’єму, поглиблюючи кімнату. У зоні ліжка встановлені світильники Sopilka. Вони зачаровують кімнату ніжною гармонією теплого світла. 

Наступна кімната з великим деревом на стіні – простора дитяча вітальня.

Транзитна зона з іншого боку будинку могла б залишитися непоміченою. Але її вирішили не ховати, а, навпаки, створити щось яскраве. Саме тому дизайнерська труба стала виразним джерелом освітлення.

Сходи ведуть до атмосферної бібліотеки. Тут панують прямі лінії та відтінки дерева, які проглядаються навіть у рейках шафи. 

Далі величезне приміщення розширили і розділили на кілька функціональних просторів. При вході – стелаж і шафа для колекційних речей господаря.

Зручний диван біля центрального каміну слугує зоною відпочинку, над яким висить глиняний світильник KHMARA сірого кольору, виготовлений на замовлення. 

У центрі розташована унікальна архітектурна споруда з кам’яного гіпсу. Немов вітер фрегата розвішує кам’яне полотно по кімнаті і зігріває затишком танців полум’я каміна.

“Може здатися, що дизайн витає в повітрі, але процес реалізації був надзвичайно складним. Приміщення могло б зберегти свою функцію і без “вітру”, але докладені зусилля повністю виправдали себе візуально, надавши приміщенню необхідних акцентів свободи”, – розповідають дизайнери.

Поруч з вікном на терасу знаходиться робочий простір, оскільки природне світло з вікна створює ідеальну інсоляцію і робить робочий процес максимально приємним, а природне світло з вікна, яке потрапляє в сад, додає думкам ясності.

Посеред дерев’яних полиць розташувалася чорна колона. Рельєфна фактура і мат лише підкреслюють сміливу брутальність архітектурного рішення.