MRIIA HOUSE: Дім казкових мрій від студії MAKHNO

Архітектор
Makhno Studio, Ілля Товстоног
Тип
приватний будинок
Статус
завершено
Рік
2021
Розмір
267 кв.м.

MRIIA HOUSE — приватна резиденція в мальовничій місцині біля річки. Це дім для розваг та відпочинку, грайливих ранків, лагідних сімейних вечорів. Дім-ідилія.

Дім, у якому втілилися романтичні мрії про ідеальний будинок.

ВИКЛИК

Як вважаєте, який найважчий челендж для чарівника? Виконати всі-всі забаганки? Зробити неможливе? Вірно, та найважчим є поєднати усі мрії так, щоб результат виглядав гармонійно, був життєздатним і функціональним.

Ми мали 12 мрій на 267 квадратних метрів, і ми їх втілили.

МРІЯ №1: ДИВОВИЖНИЙ БУДИНОЧОК

Солодке марення дитинства – казковий дім на березі мальовничої річки. Осторонь міста, серед правічної природи, подалі від метушні. Хто ж не мріяв про такий?

Тож щоб дім виглядав цікаво і нетривіально, наче з фільмів про чарівні будинки зі всілякою чудасією всередині, ми вирішили збудувати його з двох поєднаних форм: сталевого кортенового об’єму  та прямокутного  цегляного блоку.

Згори – кортенова сталь, що стійка до корозії. Форма розбавлена вертикальними прорізами з екранами на вікнах з висічно-притяжною сіткою, це додає монолітності металевій формі ззовні , та сприяє сонцезахисту всередині будинку.

Нижче – прямокутний  цегляний блок з величезними панорамними вікнами та виходом на терасу. 

“МИ ВОЛІЛИ ПОЄДНАЛИ В ОДНОМУ ОБ’ЄКТІ ДВІ СУВОРІ ГЕОМЕТРИЧНІ ФОРМИ ТАКИМ ЧИНОМ, ЩОБ ЇХНІЙ БРУТАЛІЗМ, ПРИ ЗЛИТТІ, НАРОДЖУВАВ НЕВИМОВНО НІЖНИЙ ТАНЕЦЬ ФОРМ І СМИСЛІВ” – автори проєкту MRIIA HOUSE.

МРІЯ №2: ВІДКРИТА ТЕРАСА

Великі вікна будинку виходять на терасу, що огороджена склом  та рухливою перголою згори, яка захищатиме від сонця та вітру. Тут дуже приємно займатися вранішньою йогою або пити чай увечері. Знаходячись серед природи, але й у комфорті водночас.

МРІЯ №3: ГАРАЖ З ФІШКОЮ

А от спустившись сходами, оминувши квіти та дерева, ви опиняєтесь біля незвичайного гаража. Це не просто бетонний моноліт, а справжній витвір мистецтва, адже оздоблений дивовижним вінтажним вітражем, продовження якого ми бачимо на вікнах основного будинку. Так обидві будівлі поєднуються не лише стежкою, а і єдиною естетикою та історією.

МРІЯ №4: ВІНТАЖНІ ВІТРАЖІ

Найперше, що помічає погляд, коли заходите до будинку — надзвичайний вид з панорамних вікон та справжні вінтажні вітражі. Це не просто красива річ, а дійсний культурний артефакт, який ми врятували від забуття.

Річ у тому, що цей вітраж довгі десятиріччя прикрашав фасад місцевого будинку культури. Коли ж будівлю приватизували, вітраж демонтували. Здавалося, він зник назавжди. Та ми відшукали його на одному з інтернет-маркетів, викупили, реставрували й повернули на історичну батьківщину.

Сам вітраж виконаний у незвичній техніці, з литого скла, товщиною у 4 сантиметри. Це дійсний художній артефакт та культурна спадщина, що ледве не загубилася на задвірках.

МРІЯ №5: ЧАРІВНИЙ КАМІН

А ось іще одна дивовижа вітальні — надзвичайно естетичний камін, виготовлений на замовлення. Він сміливо звисає з другого поверху, привертаючи увагу, на передньому плані роздвижної системи . Ця дивина нагадує про казкові часи Андерсона чи братів Грімм, та ідеально заколихує у чарівливу вечірню годину.

Камін тут радше для настрою та насолоди, він майже не виконує функції обігріву, адже задля цього у будинку мрії встановлені більш новаційні девайси.

МРІЯ №6: ІДЕАЛЬНИЙ МІКРОКЛІМАТ

MRIIA HAUSE — один з найтехнологічніших наших проєктів, особливо це стосується керування кліматом будинку. Тут ідеальна система вентиляції та зволоження, плюс до активної системи охолодження/обігріву й поканального кондиціонування додається ще й пасивна.

Тепла підлога і стіни / холодна стеля — таке поєднання створює оптимальний мікроклімат без протягів, що зазвичай спричиняються кондиціонерами.

Завдяки підігріву, вишукана керамогранітна підлога та стіни завжди теплі й приємні на дотик, тож яскраві килими від MAKHNO тут — просто декор.

МРІЯ №7: ВЕНЕЦІЙСЬКЕ СКЛО

Колись майбутні замовники цього прекрасного будинку побачили їх на одному з європейських розпродажів і одразу ж закохалася, тож, звісно, у будиночку мрії їм приділена особлива увага.

Йдеться про люстри зі справжнього венеційського скла, які тепер прикрашають різні куточки дому. Ви зустрічаєте їх у вітальні, бачите на другому поверсі та повертаючи до майстер-спальні.

Окрім венеційського скла, спальня радує око вінтажним комодом, видом з панорамних вікон та шафою з керамограніту, ідентичному підлозі.

З того ж керамограніту виконаний інтер’єр ванної кімнати поруч зі спальнею.

МРІЯ №8: ЦІКАВЕ ВІКНО

Панорамне вікно у душі — ще одна цікавинка. Виготовлене таким чином, щоб його прозорість згори до низу поступово розмивалася, десь на рівні шиї створюючи ефект бльору. Так зберігається відчуття присутності серед природи, але й захищеності від сторонніх поглядів.

До того ж тут вас захищає симпатяга DIDO — керамічна артскульптура, дивовижний оберіг дому, виготовлений вручну в майстернях студії MAKHNO.

ЖИТТЯ ПОСМІХАЄТЬСЯ ЛИШЕ ТИМ, ХТО НАВАЖУЄТЬСЯ БУДУВАТИ СВОЮ МРІЮ

МРІЯ №9: ЗАТИШНЕ ПЛАНУВАННЯ

На другому поверсі ви бачите м’якеньку дитячу із хвацькими керамічними зайцями від MAKHNO Product.

До речі, про розміри. Хоча площа будинку — лише 267 м2, тут вдосталь різних зон, як житлових, так і технічних. На все вистачає місця. Всередині дому ви не відчуваєте дефіциту простору. Зате така компактність дозволяє все тримати під рукою.

МРІЯ №10: ДОРОСЛО-ДИТЯЧИЙ ПРОСТІР

Загальний простір на другому поверсі поділений на дві зони — кабінетну (зі стильним робочим столом та  приладдями) та дитячу (ігрову з мініспортзалом та відеоприставками).

Ці зони знаходяться в єдиному просторі, не розділеному стінами. Тож дорослі навіть у справах залишаються в компанії своїх улюблених розбишак. 

МРІЯ №11: ВЕЛЕТЕНСЬКИЙ ГАМАК

А ось на вас зустрічає ще одна дивинка — величезний гамак. Навіть схожий на батут. Випробовуючи його, ви відчуєте цілий коктейль емоцій, адже прямо під ним — перший поверх!

Ця мрія — втіха для малечі, що частенько навідує будиночок, аби відпочити від міста та добряче розважитися.

МРІЯ №12: КВІТИ НА ДАХУ

Ще одна мила дивовижа — садок на другому ярусі будівлі. Тож природа тут — буквально, під ногами.

Загалом навколо дому вдосталь різних клумб та міні-оранжерей: зелена зона на сходах, квітники на стінах будинку, і звісно, прибудинкова територія. Так, як мріялося.

MRIIA HOUSE — це чудасія і забавка, водночас супероптимізована, диджиталізована та мегакомфортна. Для нас це проєкт-радість, проєкт-гра, проєкт-мрія.

Проєкт, що втілює наші цінності:

– життя у балансі з природою, ставши її частиною;

– креативні рішення, що перетворюють цю господу на справжній артпростір;

– інноваційність і технологічність, що й серед природи забезпечують суперкомфорт;

– повага до вжиткових, культурних та мистецьких традицій, підкреслена дивовижними артоб’єктами й художніми артефактами різних часів.

Що може бути прекраснішим, ніж здійснювати мрії?

 

Всі фото – Сергій Кадулін