MOSKOVSKAYA. Сучасність та ретро на Оболоні. «Ювелірний» проєкт студії PAINTIT

Архітектор
Тетяна Філіпенко, Юлій Черевко
Тип
квартира
Рік
2021
Розмір
120 м²

Проєкт MOSKOVSKAYA став ідеальним втіленням дому для молодої сім’ї з дітьми. Інтер’єр квартири, виконаний у стилі розумного мінімалізму в поєднанні з вінтажними меблями, захоплює з першого погляду та змушує роздивлятися деталі. Автори проєкту та за сумісництвом фаундери студії архітектури та дизайну PAINTIT — архітектори Юлій Черевко та Тетяна Філіпенко.

MOSKOVSKAYA — це не про простий дизайн чи фінансову вигоду. Над втіленням концепції в реальне життя автори наполегливо працювали понад три роки та, попри численні факапи, зуміли реалізувати задумане. Самі ж вони жартівливо розповідають, що MOSKOVSKAYA — «це як три роки фарбувати стіни у білий колір». 

За словами Юлія та Тетяни, на початковому етапі було розроблено близько ста варіантів візуалізації об’єкта для замовників. Мінімалізм, функціональність та затишок — ці три слова сповна описують задумане дизайнерами. Простір складається з двох квартир, об’єднаних разом. радіальне планування приміщення стало причиною появи безлічі нефункціональних зон. 

Однак архітектори знайшли оптимальне рішення: глухі кути у квартирі були трансформовані у місткі та зручні шафи, які наразі пристосовані до потреб господарів. MOSKOVSKAYA стала втіленням унікального тандему мінімалізму з ретровайбом, тож власники такої квартири надалі зможуть з легкістю поєднувати сучасні тренди та антикварні речі за своїм смаком. 

Емоційну атмосферність лаконічному інтер’єру надають вінтажні меблі. Юлій Черевко згадує, що самотужки їздив на пошуки потрібних антикварних предметів та віддавав фахівцю на реставрацію.

«Багато різних речей, які мали для нас архітектурну цінність, ми також купували на платформі OLX.ua. Наприклад, вінтажні ротангові стільці, які ми пристосували під інтер’єр кухні, було доволі складно відшукати, і процес реставрації зайняв немало часу», — розповідає Юлій.

Повернення додому

Перша зона, яка зустрічає нас після повернення додому з роботи, кафе чи прогулянки, — це, звісно ж, коридор. Саме він задає тон всій оселі. Стіни можуть говорити, а простір коридору — з одного погляду подарувати господарям затишок та тепло. 

Вхідна зона виконана в глибокому ультрамариновому кольорі. Дизайнери не залишили без уваги й підлогу зі світлого паркету та плитки. Під час монтажу меблів у архітекторів виникла незвична ідея зробити місце для домашнього улюбленця прямо в шафі. Господарям такий хід сподобався. І хоча собаки ще немає, затишний куток для нього вже заброньовано.

Краєвид на Дніпро

Щоб відкрити з вікон вид на Дніпро та максимізувати інсоляцію, дизайнери об’єднали дві функціональні зони — кухню та вітальню, демонтувавши перегородки та опустивши вікна. Вже у процесі будівельних робіт, згадують проєктувальники, стало очевидно, що кухню та лаунж-зону краще переорієнтувати — поміняти місцями. І додають, що зробили потрібні трансформації за власний кошт та в найкоротші терміни.

Величезний двосторонній диван у цьому загальному просторі зіграв роль своєрідного об’єкта зонування. Проєктор та екран перетворили цю зону на ідеальне місце для вечірніх кінопереглядів усією сім’єю, але книжковий стелаж натякає, що господарі також цінують тихе дозвілля.

Кухонний фронт з нейтральними білими панелями не претендує на головну роль, тож вся увага фокусується на групі їдальні: масивному столі та набірному сеті з вінтажних стільців. Окрема фішка — оформлення стіни кухні з ефектом «збитої плитки» у верхній частині. Насправді, як зізнаються автори проєкту, це був експромт, продиктований відсутністю порозуміння з підрядником, але в результаті вийшло реально круто.

Нарнія в дитячій кімнаті

І напевно, кожен з нас в дитинстві мріяв про власний таємний куток, де можна усамітнитися з цікавою книгою чи новою іграшкою. Дизайнери проєкту MOSKOVSKAYA сповна втілили цей задум у життя. Ідейним натхненником такого рішення виступили самі діти, які висловили бажання отримати подібну зону для своїх ігор.

«Пригадую, як до нас в офіс привели цих двох активних хлопчаків, — розповідає Юлій Черевко. — Ми розмовляли з ними про їхні вподобання, питали, що вони хотіли б бачити у своїй кімнаті. Попри різницю у віці, діти одноголосно заявили про те, що хотіли б отримати власну схованку».

«Схованкою» стала гардеробна шафа у формі кубика, яка насправді приховує у середині невеликий простір для ігор. Як зазначає співавтор проєкту MOSKOVSKAYA, він схожий на своєрідну Нарнію. Тут маленька особистість може гратися та відчувати себе у повній безпеці.

Автори насамперед звертають увагу на безпечність планування і функціонування робочої та ігрової зон у дитячій кімнаті. Робочу зону вирішили розмістити біля вікна, щоб природне м’яке світло потрапляло на стіл. Дерев’яні меблі у пісочному кольорі створюють спокійну атмосферу та допомагають зосередитись малюкам на навчанні.

Master bedroom: зона релаксу

Особливу увагу дизайнери присвятили майстер-спальні. Зазвичай важко уявити це місце у сучасній оселі без широкоформатної плазми, однак Юлій та Тетяна вирішили відновити основну та першочергову функцію цієї зони — відпочинок і затишок. Тут немає жодних зайвих меблів і декору, натомість максимально збережений простір та об’єм кімнати. Доповненням інтер’єру стали мінімалістичні приліжкові тумбочки з металу, книжковий стелаж та шафа-купе. 

Господарська (як і гостьова) вбиральня виконана у чорному та білому кольорах. Тут панує мінімалізм та стриманість у деталях. «Ми вирішили зробити основним акцентом у господарській ванній антикварну консоль, а чорно-біле оформлення ванни мало слугувати контрастом в інтер’єрі, — говорить фаундер PAINTIT. — Був запит від господарів, щоб раковиною могли користуватися одразу дві людини, і на підлозі ми вирішили створити мітки».

До речі, щоб довести до ладу тумбу, довелося витратити кругленьку суму. Реставрація виявилася в рази дорожчою, ніж сама тумба. З подібними ситуаціями часто стикаються поціновувачі вінтажу, однак отриманий результат завжди тішить око та надає статусності.

 

Текст: Тетяна Семаковська

Фото інтер’єру: Андрій Шурпенков