Квартира з харизмою від Between the Walls

Архітектор
Between the Walls
Тип
квартира
Статус
завершено
Рік
2024
Розмір
67 кв.м.

Буває так, що харизматична особистість поєднує декілька рис, які здавалося могли б належати цілковито різним людям. За такими людьми хочеться спостерігати, їх життя цікавіше за кіно. Так само з цим інтер’єром – на маленькій площі він поєднує декілька різних стилів, що без жодних буферних зон або плавних переходів, співіснують у спільному просторі, формуючи унікальну гармонію. В ній є місце вінтажним килимам, безкомпромісно зеленій шафі, бетонним стелям та естетиці «бабусиного дому».

Двокімнатна квартира розташована на 16 поверсі 18-поверхового будинку в сучасному ЖК «Комфорт Таун» на лівому березі Києва.

Коли власниця квартири звернулась до дизайнерів, у неї була низка побажань. Значна частина з них стосувалося не естетики, а технічних рішень, які визначають якість життя. Клієнтка дотримується здорового способу життя, практикує усвідомленість та водночас сповідує гедонізм. Вона багато часу приділяє спорту, подорожує по нетуристичних маршрутах та є однією з засновниць громадського руху Femen.

Простір

«На етапі обговорення референсів клієнтка обирала найсміливіші рішення. Саме за цю відсутність страху, а також довіру до професіоналізму я люблю співпрацювати з творчими людьми», – розповідає головна дизайнерка студії Between the Walls Вікторія Карєва.

Принциповою вимогою клієнтки була найякісніша система очистки води, прально-сушильна машинка преміум-класу для догляду за брендовими речами, проектор, що транслює максимально якісну картинку на стіні у вітальні. Водночас, деякі звичні атрибути комфорту були категорично непотрібні. Так, у квартирі немає кондиціонеру та посудомийки. Тепла підлога також не передбачена, адже клієнтка вважає, що ноги потрібно загартовувати прохолодними поверхнями.

Серед естетичних побажань був яскраво зелений колір, що відображає нестримну енергію клієнтки. Його втілили у фасаді великої кухонної шафи, що приховує вбудований холодильник, зони для зберігання та холодильник для вина. Кухонний стіл та полиці на стіні – данина любові американському мінімалісту Дональду Джадду.

Центром мінімалістичної вітальні є оксамитовий блідо-рожевий диван з підвішеним над ним проектором. Стіна навпроти вкрита спеціальною фарбою, що забезпечує бездоганну передачу зображення.

Ще одним стилістичним побажанням клієнтки був «Бабусин стиль» у спальній. Його проявили через паркет теплого відтінку, заокруглені форми світильників, два вінтажних килими та вінтажне дзеркало у суміжній гардеробній зоні. На стелі спальні над ліжком – великий дерев’яний пропелер, що водночас є люстрою. Бетонна стеля, яка начебто порушує закони жанру, підкреслює, що перед нами не стовідсоткове hygge, а елегантна стилізація. «Бетонна стеля – це рішення, що вдало поєднує площину і фактуру. Це один з моїх улюблених прийомів, і у моїй власній квартирі стеля також бетонна. Люблю роздивлятися її «природні» візерунки перед сном», – ділиться співзасновниця студії Вікторія Карєва.

Санвузол, що належить до головної спальні, піднятий на подіум та віддокремлений теракотовою завісою. Поєднання традиційних кахлів, каменю на стільниці та дзеркала, стилізованого під старовину, робить естетику цього простору близькою до класики.

Обставини

Початок проєкту був запланований на лютий 2022 року, але саме в цей час відбулося російське вторгнення і в Україні почалася війна. Ситуація була непевною і на деякий час всі проєкти зупинилися. Втім вже за півроку, літом, клієнтка повідомила, що не бажає ставити життя на паузу і готова розпочинати ремонт у своїй новій квартирі.

У той період в Києві нерідкими були перебої з електрикою, декілька разів на тиждень містом розносилися сирени повітряних тривог, час від часу туди долітали російські ракети або дрони. Київ лише вчився жити та зберігати продуктивність під час війни. Також були порушені логістичні  ланцюжки – багато міжнародних компаній зупинили роботу в Україні, ринок дизайнерської продукції збіднів. Тому частину предметів для цього проекту купували та привозили з Франції, де в той час перебувала головна дизайнерка та співзасновниця студії Вікторія Карєва.

Створювати нові проєкти в такий час – це своєрідний маніфест віри у майбутнє нашої країни. Скільки б не тривала війна, це не причина зупинятися або знижувати професійну планку. В цих умовах гедонізм стає суперсилою, а прагнення проживати кожен день усвідомлено і в красивому просторі викликає неабияку повагу.

Фото: Андрій Безуглов