Історія нюансів у житловій композиції від SVOYA Studio

Архітектор
SVOYA Studio
Тип
дизайн інтер'єру квартири
Статус
реалізовано
Рік
2021
Розмір
164 кв. м

Ефектні деталі з однаковим успіхом можуть як підкреслити концепцію житлового інтер’єру, так і заглушити її. Хороший дизайн не створюється із самих лише брендів — він із ними взаємодіє. Статусність і самобутність — риси житла, в розвитку яких важливий баланс. Квартира Park від дизайнерів SVOYA Studio — приклад проєкту, у якому цей баланс вивірений, опрацьований до дрібниць і вписаний у концепцію сімейного житла.

Складно було б говорити про інтер’єри в абсолютному відриві від базових постулатів візуального мистецтва. Дизайн і архітектура — це ж дискусія професіонала із замовником через авторську ідею. Композиція в роботі дизайнера — це не просто мистецтво поєднання відтінків і текстур, але й інструмент грамотної систематизації змінних, отриманих на старті.

 

То яким був старт цього проєкту?

Park — це квартира площею 164 кв. м у м. Дніпро. Новий житловий комплекс, паркова зона, вихідна конструкція об’єкта, що дозволяла організувати «потрібне» планування, — початкові умови були максимально комфортними для втілення всього задуму. Простір у всій квартирі поділений на дві зони — спільну та приватну. Узгодивши між собою всі необхідні функціональні плями, дизайнери створили житлове середовище, у якому кожен член сім’ї має особисту зону комфорту.

Втім, чимале значення надається також сценаріям безбар’єрної частини квартири, де в підсумку класично розташовані кухонна, обідня зони й вітальня плюс робоче місце в дотичній ніші. Проєкт Park — це історія ще й про те, як вдало може бути вписана концепція open space до житла для сім’ї з дитиною, що базово передбачає строге розмежування на відокремлені простори.

«Здоровим перфекціонізмом пронизана вся робота над утіленням проєкту. Кожен елемент відображає кращі традиції дизайну, технологій і якості. Тут, без зайвого пафосу, органічно поєднані кращі світові бренди меблів, освітлення, сантехобладнання і оздоблювальних матеріалів. Усе для забезпечення найвищого ступеня комфорту й естетичної насолоди», — ділиться дизайнер SVOYA Studio Денис Соколов.

Світло й освітленість посідають важливе місце у візуальній структурі інтер’єру. Суміщений простір кухні-вітальні у світлий час доби рясно залитий денним світлом крізь панорамні вікна в підлогу. Стосовно ж штучного освітлення, його сценарії дозволяють господарям варіювати температуру, інтенсивність і локалізацію джерел світла — обирати між загальним верхнім і більш теплими альтернативами. Щоб не перевантажувати стелю масивними освітлювальними конструкціями, основну задачу верхнього освітлення виконують мінімалістичні споти. Коли питання з організації яскравого «головного» світла закрите, можна вже доповнювати проєкт ситуаційними акцентами, розміщуючи їх у просторах квартири співзвучно до зональних меж і стилістичних «точок тяжіння».

 

Деталі(зація)

Опиняючись у вітальні, ми бачимо, як на тлі базового білого оздоблення дизайнерам вдалося вибудувати унікальну композицію, поєднуючи декілька видів текстур і форм. Деревина, скло і текстиль, геометрія ліній м’якого вмеблювання — незважаючи на всю різноманітність візуальних деталей, їхнє поєднання зберігає стилістичну цілісність і наділяє проєкт самобутнім характером.

Інтер’єр привертає увагу грамотними деталями. Так, наприклад, у вітальні верхнє світло представлене тонким світловим кільцем Molto Luce — за рахунок розмірів воно здатне освітити все приміщення, а стильний і лаконічний дизайн не «перевантажує» стелю.

Розташований «по сусідству» від диванної зони кабінет відокремлює розсувна система Rimadesio Soho. Її тонка профільна сітка й затемнене скло додають інтер’єру елегантності, пропускаючи утилітарну функцію крізь призму дизайнерського трактування.

У кухонній зоні до текстур, перерахованих вище, додається ще ефект мармурового покриття. Глянцева поверхня з контрастними прожилками слугує для кухні радше ефектним акцентом, аніж тлом. Острів і торцеве розташування гарнітура дали дизайнерам змогу створити ідеальний робочий трикутник у зоні готування. Ця частина проєкту є яскравим прикладом того, як органічно можуть доповнювати одне одного вивірені естетичні рішення та функціонал у сучасному житлі.

Обідня зона облаштована стримано, проте не безуважно. Дизайнерам SVOYA Studio вдалося предметами іменитих, ба навіть у чомусь культових брендів підкреслити статусність інтер’єрів. Утім, рівно тою мірою, щоб не «заглушити» ними характер проєкту як такого. Так, в обідній зоні строгі лінії столу Poliform поєднані з акцентним, проте лаконічним дизайном підвісного світильника Flos.

 

Практичне. Комфортне. Своє

Приватний блок представлений дитячою кімнатою, хазяйською спальнею з особистою гардеробною, а також у цій частині кімнати наявний просторий суміщений санвузол. На відміну від гостьового, наповненого лише мінімально необхідними елементами, основний санвузол, з огляду на функції та метраж, облаштований більш повно й багатопланово: тут, крім зони з раковиною, унітазом і біде, наявна як острівна ванна, так і душова зона.

Майстер-спальня вибудувана на поєднанні базового білого забарвлення стін із текстилем відтінків капучино й темних шпонованих панелей, що роблять стіну в узголів’ї акцентною. Освітлення в кімнаті організоване за тим самим принципом, якому підпорядкована кухня-вітальня: мінімалістичне верхнє світло доповнюють акцентні дизайнерські світильники. Тут це світильники Artemide серії NH Suspension.

Щодо дитячої кімнати, вона оформлена стильно, проте достатньо стримано, щоб загальний інтер’єр легко адаптувався під видозміни в побуті й характер дитини, яка дорослішає.

Дизайнери SVOYA Studio не оминули увагою фактор побутової практичності: усі транзитні та коридорні простори доповнені системами зберігання, гостьовий санвузол переходить у пральню, а в майстер-спальні є власна гардеробна. Концепція житлового простору невідривна від повсякденних процесів, а тому якісний дизайн передбачає не лише естетичну картинку, а й також її співвідношення з ритмом життя, звичками й потребами замовника.

Доцільно розподілені у квартирі зони зберігання, комфортний простір для готування страв, грамотне співвідношення спільних блоків із приватними — увага до кожного із цих аспектів у підсумку допомогла дизайнерам створити гармонійне та функціональне житло, максимально адаптоване під життя конкретної родини.

 

Фото: Олександр Ангеловський

Текст: Дарина Карапетян

Теги
Дизайн
Теги
Дизайн