Гранжевий, брутальний та утилітарний. Проєкт редизайну заміського будинку від balbek bureau

Архітектор
balbek bureau
Тип
приватний будинок
Статус
завершено
Рік
2023
Розмір
375 кв.м.

Relogged – приватний житловий будинок у зеленій зоні на березі ріки. Побудований у техніці зрубу, після редизайну він мав би більше відповідати стилю та способу життя замовниці.

Назва проєкту – Relogged – відсилає до головної задачі проєкту, переосмислення зрубу. Вона також обігрує вайб локації – місця єднання з природою та комфортного, спокійного життя.

Досліджуючи приклади редизайну зрубів, команда не знайшла референсів, які відповідали б вподобанням та загальному баченню. Тому вирішили діяти за власною інтуїцією.

Для темного дерева на стінах обрали контрастне рішення – світлі стінові панелі та текстиль, нейтральну бетонну підлогу та просту, мінімалістичну геометрію.

Щодо загальної концепції інтер’єру, стилістичним орієнтиром від клієнтки стала квартира Ріка Овенса в італійському місті Конкордія – гранжева, брутальна та утилітарна.

Першим запитом замовниці був повний відхід від класичної естетики зрубу. У процесі обговорення було ухвалене рішення адаптувати зруб під сучасний дизайн, проте залишити у приміщеннях відкрите дерево. Це рішення було й технічно обумовленим – повна зашивка виявилась би проблемною через рухомість деревини будинку. Оскільки власники орендують будинок, ми мали втілити наші задуми мінімальними зусиллями – за допомогою точкових будівельних змін і завдяки меблям та інтер’єрним рішенням.

Зовнішній зруб будинку темний – тому ми вирішили уніфікувати колір і тонувати дерево всередині у темний відтінок. У пошуках ідеального варіанту тестували різні кольори та підбирали кількість шарів, поки не прийшли до потрібного. Перед тонуванням весь зруб шліфували. Також ми максимально прибрали обрізані балки зрубу, щоб геометрія ліній виглядала чистішою.

Вхід до житлового простору оформлений у вигляді скляного тамбура. Симетричні сходи у великому холі ведуть на другий поверх. Конструкція сходів – металева консоль, обшита деревом. Відповідно до загальної концепції мінімалістичного наповнення та чіткої геометрії елементів, а також побажання замовниці, сходи оформлені без перил.

Ліворуч від входу – домашній кінотеатр. На вході сходинка – раніше тут був гараж з іншим рівнем підлоги, тому приміщення кінотеатру залишається заглибленим.

За пропозицією замовниці, стіни зашили фанерою – це допомогло стилістично відокремити спальню від інших приміщень будинку та покращило звукопоглинання спальні. Металеві тумби у кінотеатрі кастомні, виготовлені за ескізами бюро, – вони також розміщені в інших приміщеннях будинку та виступають об’єднувальним елементом в інтер’єрі.

Прохід з домашнього кінотеатру веде на кухню. На контрасті з деревом, кухонні меблі опорядили металом, щоб додати в інтер’єр технологічності та сучасності. Великий острів кухні виготовлений з бетону. Кухонні стільці – вінтажні.

Простора вітальня виходить вікнами до ріки. Навпроти входу в будинок розміщується камін, зашитий бетонними панелями. Стіни опоряджені зашивкою – штукатуркою під бетон. Підлога в усьому будинку виготовлена з мікроцементу.

Біля зони каміна оформлені вертикальні металеві полиці під велику бібліотеку та затишне крісло для читання. Для зручності полиці оздоблені металевими рухливими сходами.

Праворуч від головного холу розміщені зони їдальні та кабінету. Між вітальнею, кухнею та їдальнею ми знесли стіни, об’єднавши приміщення в один відкритий простір – тут також збережені оригінальні балки зрубу.

На стінах будинку висять картини з приватної колекції замовниці. Меблі в інтер’єрі – поєднання наших пропозицій із вінтажними екземплярами, які колекціонує замовниця.

У процесі була замінена більшість вікон – окрім великого фронтального вікна, яке йде через два поверхи. Щоб додати природного світла, у їдальні та кабінеті прорізали додаткові вертикальні вікна, які додають простору динамічності.

На другому поверсі праворуч від сходів – майстер-спальня з гардеробом та ванною кімнатою. Для додаткового природного світла у спальні ми прорізали ще одне симетричне вікно у стелі. За пропозицією замовниці, стіни спальні були зашиті деревом – для цього ми обрали дерев’яні шпоновані панелі.

Велике ліжко виготовляли на замовлення – спершу була ідея зробити його повністю з металу, зрештою зупинилися на більш практичному варіанті із широкою металевою тумбою. Інтер’єр доповнили вінтажними світильниками. Навпроти ліжка розмістили велике дзеркало-ширму. У кімнатах також замінили батареї металевими, більш відповідними загальній стилістиці.

Ліворуч від сходів – дві дитячі спальні з одним санвузлом. Обидві дитячі кімнати оформлені м’якими зонами за подібним принципом.”Кишеньку” та ліжко з м’якою оббивкою виготовляли на замовлення за нашими ескізами. У кімнатах ми додали шафи та металеві полиці. При оформленні кімнат другого поверху виникали проблеми із рівнем підлоги – у таких будинках великий перепад виникає через властивості дерева.