HAY Boutique Hotel and SPA. Карпатська автентика від YOD Group
- Архітектор
- YOD Group
- Тип
- готель
- Статус
- завершено
- Рік
- 2022
- Розмір
- 5 500 кв.м.
П’ятизірковий готель у серці Буковелю з двома ресторанами та локальним SPA. Місце уповільнення, єднання з природою та занурення у рафіновану карпатську автентику.
Концепція готелю виросла із захоплення розкішною природою Карпат. Ботанічний атлас налічує 88 сортів місцевих трав. Звідси назва готельних ресторанів: 88 Vinotheque та 88 Daily. У спекотні літні дні сонце випалює трави на полонинах, перетворюючи їх у запашне сіно, що лагідно шурхотить під ногами. Це сіно дало назву готелю і стало основною темою в його дизайні.
Будівля готелю пропонує 360 градусів огляду карпатських краєвидів. Із вікон кожного номера відкривається інший фрагмент гірських схилів. Сама будівля органічно вписана у ландшафт та нагадує скелю з каскадами рослин. Локальні дерева, трави, суниця та ожина прикрашають фасад, видові тераси та балкони. Рослини змінюються так само, як це відбувається в природі: одні ростуть у підніжжя гори, інші на середньому рівні та на вершині.
Рафіновані декоративні елементи у лобі готелю, його ресторанах та номерах делікатно осмислюють історію місцевих крафтових традицій. Текстиль від української майстерні Morgental – це нове прочитання українських символів та оберегів. Килими від Litvinenko Design – авторський погляд на традиційне ткацтво та ліжникарство. Крісла від українського бренду Noom – новий український дизайн, що надихається естетикою модернізму та підкорює світ емоційним мінімалізмом.
У готелі 40 номерів. Їхній інтер’єр має стримані тони та багаті фактури. У частині номерів керамічна ванна розміщена у просторі кімнати навпроти панорамних вікон. Таким чином, насолоджуватися краєвидом можна прямо з неї.
Унікальні столи в номерах нагадують про місцеву ковальську традицію. Масивна дубова стільниця закріплена на чавунній базі, що має форму ковадла. Світильник, інтегрований в конструкцію столу, дає затишне м’яке світло крізь фактурне спресоване сіно.
Гачки для одягу в номері мають форму грубих кованих цвяхів, які можна побачити у музеях старовини. Металеві скоби, що слугують меблевими ручками в номерах, а також тримають дощану обшивку колони в зоні ресторану також є відсилкою до майстерності карпатських ковалів.
Одна з конструктивних фішок HAY – басейн з випливом на 6 поверсі готелю. Тобто частина водної доріжки знаходиться у приміщенні, а частина – на відкритому просторі. Дно басейну має круглі ілюмінатори, що виходять у стелю коридору поверхом нижче. Так, коридор п’ятого поверху став найінстаграмнішим місцем НAY. Він нагадує океанаріум, де замість акул та морських коників, плавають гості готелю.
Окрім цього ілюмінатори створюють додаткове джерело освітлення. Ефект від них подібний до того, коли крізь густі крони дерев на лісову галявину падає жмуток світла.
«Нашим завданням було максимально проявити локальність, поєднати зовнішній простір готелю та його глибинну суть. Стримана палітра, інтелектуальні рішення та комфорт дають відчуття максимального занурення в природу, коли все зайве залишається за кадром. Ми делікатно інтегрували в інтер’єр крафтові елементи, щоб проявити у ньому глибинну суть українського дизайну» – розповідає архітектор та засновник YOD Group Володимир Непийвода.
Фото: Євгеній Авраменко