Grammarly Office. Грайливий та технологічний проєкт balbek bureau
- Архітектор
- balbek bureau
- Тип
- офіс
- Статус
- реалізований
- Рік
- 2019
- Розмір
- 1750 кв.м
У новому офісі Grammarly в Києві можна плідно попрацювати в приємній робочій атмосфері, відпочити в лаунж-зоні на вибір, провести захід для понад сотні гостей, влаштувати перемовини з американськими колегами та за потреби навіть поповнити запас сил та енергії, подрімавши годинку-другу в nap room.
Grammarly — популярний онлайн-помічник на основі штучного інтелекту, який щодня допомагає більш ніж 20 мільйонам людей спілкуватися англійською ефективніше, де б вони не писали. Стартап був заснований 10 років тому в Україні, а згодом зумів залучити рекордні 110 мільйонів доларів інвестицій̆. Наразі Grammarly — глобальна продуктова ІТ-компанія з офісами у Києві, Сан-Франциско та Нью-Йорку.
Декілька років тому київська команда Grammarly вирішила переїхати в просторіший офіс. Вибір зупинили на приміщенні в бізнес-центрі Gulliver: офіс розташувався на останньому поверсі башти площею 1 300 кв. м і вбудованому антресольному поверху площею близько 450 кв. м. Верхній рівень об’єднаний з нижнім відкритими сходовими маршами.
Головним елементом офісу, безсумнівно, став 90‑метровий міст, замкнений у кільце. Якщо дивитися зверху, то він за формою нагадує чорнильну пляму. Конструкція, на яку пішло 25 тонн металу, не має опор, вона підвішена до перекриття. Проєктувальники прагнули зробити міст максимально тонким, тому труби системи пожежогасіння сховали під основним перекриттям. Їхні елементи спускаються в тіло мосту, імітуючи несучі конструкції. Функціонально міст об’єднує різні зони в єдиний життєвий цикл, а концептуально є символом нерозривного зв’язку офісів Grammarly в Україні та США.
З підвісної конструкції є вихід до кількох зон відпочинку, які привабливі тим, що, по‑перше, вони достатньо відокремлені, а по‑друге, з них відкривається чудовий вид на весь офіс. Ще декілька лаунж-зон розташовані на першому поверсі. Слід зазначити, що всі зони тематичні. Наприклад, є бібліотека, де можна відволіктися від буденності з книгою, а є місце біля «вогнища» зі справжньою туристичною палаткою.
Центральною ареною для масових заходів в офісі стала велика мітап-зона на 150 місць. Тут передбачена сцена для виступів спікерів та декілька моніторів для конференц-зв’язку з американськими офісами компанії.
Структурно простір розділений на шість звукоізольованих робочих зон — опенспейсів, які отримали власні кольорові рішення. Архітектори врахували найдрібніші деталі, підібравши сучасну електрофурнітуру до кольору кожного з просторів. Було обрано продукцію компанії JUNG через її привабливий дизайн і велику палітру відтінків, а також через її якість, довговічність і легкість інтеграції в існуючу систему автоматики.
У кожній робочій зоні встановили так звані Skype-booth, спеціально розроблені студією balbek bureau. Це такі собі кабінки для приватних розмов, розраховані на дві людини. Зовні вони більш схожі на шафу, всередині обшиті звукопоглинаючими тканинними панелями, мають відкидний столик та світильник, систему вентиляції та кондиціонування й навіть протипожежні системи.
Ще один предмет, індивідуально розроблений для офісу, — це G-table (продукт співпраці меблевого бренда Propro і київської команди Grammarly). В цей стіл, який дизайнери називають зразком мінімалістського хай-теку, вбудовані клапани для зарядних пристроїв, кабелів та ємності для канцелярії. Вони кріпляться у довільному порядку, який можна змінювати за бажанням.
Не обійшлося в офісі й без кімнати для сну. Nap room розрахована на три спальних місця та складається з трьох блоків, які можна закривати шторою для ізоляції. Grammarly піклується про здоров’я та хороше самопочуття своєї команди, тому дуже важливо створювати простір, в якому кожен матиме все необхідне для успішної роботи. Для когось, хто приходить в офіс після безсонної ночі (наприклад, через те, що був у дорозі або має маленьку дитину), тиша та можливість трошки перепочити і поповнити сили є дуже корисними. Під матрацами в nap room встановлені датчики ваги, що реагують на вагу тіла і надсилають сигнал на світловий індикатор. Так, підсвічені букви ZZZ означають, що спальний блок зайнятий.
Інтер’єр офісу можна назвати по‑справжньому грайливим, по‑домашньому затишним та інноваційним. Теплі відтінки в оформленні, екологічно чисті матеріали, відкриті простори, велика кількість природного світла, багато місця для відпочинку та креативні деталі — все це робить офіс комфортним середовищем, заради потрапляння в яке не так уже й важко вставати зранку.
Фото: Андрій Безуглов, Євген Авраменко