Gallerist’s apartment: резиденція галериста за проєктом Rina Lovko Studio

Архітектор
RINA LOVKO Studio
Тип
квартира
Статус
завершено
Рік
2023
Розмір
56 кв.м.

Іntro

Завдання, яке отримала команда перетворити апартаменти, розташовані у багатоповерховому будинку в центрі Києва, на резиденцію галериста. Головними «дійовими особами» у приміщенні виступають власник і твори мистецтва, які він вивчає. Метою було створити простір, не перенасичений акцентами, який слугував би ідеальним тлом для експозицій, і в якому було б зручно мешкати протягом нетривалого часу, працювати та відновлювати сили під час візитів у місто.

Об’єкт

Приміщення є порівняно невеликим, це додатково мотивувало раціонально використати метри та не обтяжувати простір складним плануванням. Вікна виходять на одну сторону, з них відкривається вид на історичні вулиці міста.

Власник не мешкає в апартаментах постійно. Попри це, його бажанням було мати повноцінне робоче місце і кімнату для відпочинку, функціональну кухню, гардеробну зону та опції для догляду за одягом. Особлива деталь у вішлісті окрема ванна, яка мала розташуватися у спальній кімнаті.

Рішення

Апартаменти розділені на передпокій, об’єднану вітальню-кухню, ізольовану спальню з окремою секцією для зберігання речей. Розсувні двері у спальню допомагають більш ефективно користуватися простором. Вхід до санвузла можливий як із коридору, так і зі спальної кімнати.

Дизайнери не хотіли опускати рівень стелі, її вирішено було залишити бетонною без додаткового оздоблення. Тому електричну проводку зробили відкритою та переосмислили розташування систем кондиціювання та вентиляції доступ до управління ними облаштований у шафі. Для кухні використовується плита із вбудованою витяжкою. Також були інстальовані пласкі вертикальні радіатори.

Меблі

Акцентним матеріалом, що об’єднує весь простір, виступає деревина. Команда усвідомлено використала приємні на дотик фактури природно зістареного дерева для об’єктів, з якими власники взаємодіють найчастіше. Майже всі меблі, використані у просторі табурет у передпокої, кухонна стільниця і столик біля дивану у вітальні, лава та куб біля ліжка у спальні, полиці для книг та для зберігання речей у гардеробній виготовлені за кресленнями, зробленими дизайнерами спеціально для проєкту. 

Підлога

Дошки, використані для підлоги в апартаментах, в минулому вкривали стіни зерносховища. Саме тому можна помітити різну ширину фрагментів і особливі текстури. Деревина, якій близько сімдесяти років, була оброблена у техніці брашування. Щоб підкреслити особливості поверхні, дизайнери вирішили вручну затеплити колір дощок, поєднуючи кілька тонів світлої та сірої фарби, і додатково попрацювали з верхнім шаром.

Деталі

Дизайн створювався для чоловіка, тож у виборі колірної гами дизайнери зупинилися на прохолодних сірих відтінках. Настрій приміщення легко змінювати, додаючи нові центри уваги та деталі, до того ж тут з’являтимуться мистецькі твори різних авторів. Зараз це три роботи українських митців: живопис «Білий рельєф» Миколи Кривенка та «Бузок» Олександра Бабака, скульптура «Портрет» авторства Назара Білика. Стіни простору вручну вкриті фарбою з додаванням кварцового піску, який додає особливої фактурності поверхням і глибини сприйняття кольору.

Ванна кімната

Для оздоблення стін та підлоги використане світле мікроцементне покриття. Завдяки цьому створюється ефект безшовного простору, що огортає. Ця думка продовжується у виборі решти атрибутів. Стінна шафа для зберігання косметики зовні вкрита таким самим мікроцементом і приховує дзеркало, колір окремого умивальника зі штучного каменю перегукується з відтінком стін. Душову секцію організовано на одному рівні з підлогою. Контрастними елементами виступають хромовані змішувачі та фурнітура матового чорного кольору. 

Світло

У просторі використані настінні, настільні світильники та торшери зі світлодіодами класичного дизайну 1975 року, виготовлені з тонованої сталі.

 

Фото: Євген Авраменко