BLACK ONYX — 45 м2 затишного dark minimal

Архітектор
Lauri Brothers
Тип
дизайн інтер'єру квартири
Статус
реалізовано
Рік
2021
Розмір
45 м2

Нині все ще доволі популярною лишається думка про те, що малі метражі й темна гама несумісні: і без того, мовляв, невеликі приміщення стають візуально тіснішими. Однак новий проєкт студії Lauri Brothers демонструє, як грамотне перепланування й вивірена геометрія контрастів можуть перевтілити навіть компактну студію.

Квартира розташована в Києві, в нашумілому й багатьом відомому ЖК Comfort Town. На противагу яскравій гамі фасадів комплексу, інтер’єр BLACK ONYX витриманий у темній гамі: основними кольорами є чорний і графітовий, лише подекуди доповнені яскравими акцентами.

Вихідне планування підкреслювало малий метраж: у квартирі був невеликий санвузол, а також лоджія, що «з’їдала» простір вітальні. Було вирішено розширити санвузол, а також знести перегородку між лоджією й основним приміщенням, щоб вивільнити достатньо місця для облаштування комфортного студійного житла.

Перша візуальна точка тяжіння в інтер’єрі — це острів зі стельовою витяжкою і світильником, що ніби завис у повітрі. Сама по собі кухонна зона оформлена в поєднанні чорного кольору з брутальними текстурами каменю й цементу. Саме із цього рішення народилася, власне, назва проєкту. Острів увінчує глянець кварцевої стільниці, що контрастує з матовим покриттям кухонного гарнітура. Фартух і робоча поверхня біля мийки викладені плиткою Impronta, що імітує чорний камінь із тонким малюнком білих прожилок.

Для підлогового покриття дизайнери обрали полімерну заливку мікроцементом: це покриття вирізняється зносостійкістю та легкістю в очищенні, що є доволі важливим фактором у зонах для готування їжі. Той самий мікроцемент вкриває підлогу і в передпокої, підтримуючи загальну стилістику dark minimal, проте візуально відокремлюючи цю частину квартири від зони відпочинку.

Кухня та вітальня мають безбар’єрний, проте цілком зчитуваний через контрасти перехід. Чорні стіни змінюються шліфованим «рідним» бетоном, а фактурна заливка підлоги — ламінатом дубового відтінку. Тут же, у вітальні, розташований другий візуальний «магніт» проєкту — диван BLOCCO від української компанії Interia. Диван має м’які округлі форми на противагу строгій геометрії інших елементів інтер’єру. Насичений глибокий відтінок індиго вигідно вирізняє його на тлі графітових і бетонних поверхонь, ніби акцентуючи увагу на важливості релаксу й відпочинку в цій компактній студії.

Стеля у вітальні демонструє голу систему кабелів, що завершується візуально легкими акцентними світильниками. Таке рішення слугує своєрідною підтримкою наявним у квартирі індустріальним текстурам і масивним акцентам на кшталт високого чорного радіатора — вони додають загальному мінімалізмові проєкту лофтових рис.

Спальня витримана в тій самій темній гамі графітових відтінків, проте не позбавлена цікавих деталей. Із порогу нашу увагу привертає приліжкова тумба насиченого коралового кольору, а також гардеробні стулки, що займають всю стіну та ніби розбавляють монохромне оздоблення фактурою прозорих елементів.

У проєкті BLACK ONYX дизайнерам Lauri Brothers вдалося вмістити на 45 м2 усе необхідне для комфортного проживання. Але набагато важливіше, що в цій невеликій студії разом з ефектними контрастами та стильними деталями оселилася атмосфера затишку — і, варто зазначити, темна гама аніскільки їй не протирічить.

 

Фото — Сабухі Новрузов

Текст — Дарина Карапетян