Апартаменти GR, або Геометрія паралельних світів

Архітектор
baraban architecture crew
Тип
апартаменти
Статус
реалізовано
Рік
2021

Команда студії архітектури і дизайну baraban architecture crew оформила приватні апартаменти з двох секцій у Києві. Дизайн першої частини визначає комбінація чистих ліній і скошених кутів, тоді як другу радше формує поєднання округлих елементів — це як дві картини, пов’язані спільним задумом.

Коли команда baraban architecture crew, очолювана Миколою Гуликом, взялася до роботи над проєктом, стало зрозуміло, що вони створюватимуть житловий простір для людей зі сталими поглядами та вже сформованими вподобаннями. Замовники чекали на раціонально організований, затишний і спокійний інтер’єр, що не втрачає своєї актуальності із часом.

«Із цієї причини ми використали прийоми та матеріали, що не старіють або, старіючи, набувають більш благородного звучання та нової цінності», — відзначають автори проєкту.

У роботу їм дістався величезний простір в одному з нових столичних житлових комплексів — по суті, дві квартири площею 520 кв. м кожна. Першочергова задача полягала в тому, щоб правильно розподілити наявний об’єм, при цьому виокремивши публічні та приватні зони.

Апартаменти розділили на дві секції. У кожній із них солідну площу було відведено під вітальню з великою кількістю місць, їдальню, окрему зону для готування та прийому їжі, вихід на балкон, також виділили приватні зони, що являють собою спальні із власними санвузлами та гардеробними, які більше нагадують елегантні сьюти елітарних готелів. Санвузли ж у приватних блоках взагалі облаштовані радше як житлові кімнати: в них достатньо місця для проведення велнес-процедур і відпочинку.

«Замість відкритого планування ми використали такий формат, за якого зони відпочинку, їдальні та кухні можна відокремити одну від одної, — розповідають архітектори. — Так, наприклад, створюється затишна атмосфера в обідній зоні — достатньо лише зачинити легкі розсувні перегородки, і кухня вже ізольована».

У цілому ж інтер’єр апартаментів оформлений доволі стримано: чіткі лінії та пропорції, лаконічність у декоруванні та формах, натуральні спокійні відтінки, приглушені сценарії освітлення. Також варто зазначити, що апартаменти обладнані новітніми інженерними системами життєзабезпечення, об’єднаними в систему «розумний дім», котра включає smart-вентиляцію, опалення, освітлення, безпеку та інші важливі функції.

Перша секція вирізняється своєю геометрією, побудованою на поєднанні прямих ліній і зрізаних під 45 градусів кутів. У великій вітальні привертає увагу яскравий килим cc-tapis із довгим ворсом. У тон до його кольорових плям підібрані декоративні подушки на великому модульному дивані від Gioretti, розрахованому на велику кількість людей. Кутову геометрію простору підкреслює дизайн журнальних столиків і крісел Poltrona Frau, а також шестикутні об’ємні панелі акустичної системи Bang & Olufsen, що служать водночас іще й додатковим елементом декору.

Кухня — мрія будь-якого шеф-повара, а все завдяки high-end обладнанню, акуратно прихованому в тілі кухонного острова та у високих шафах. Ця зона об’єднана з їдальнею, в центрі якої — обідній стіл на 10 осіб, а прозорі розсувні перегородки легко ізолюють цю частину за необхідності.

«У майстер-ванній, поряд із головною спальнею, ми створили атмосферу звичайної житлової кімнати з м’яким тлом і натуральними кольорами, відмовившись від кераміки та плитки. Фокусною точкою тут є композиція з магнетичного мармуру Verde Alpi від Agape», — діляться автори проєкту.

Що ж до архітектури в другій секції, вона, навпаки, відрізняється плавністю ліній. «Простору другої секції ми надали додаткової м’якості, заокругливши поверхні, зробивши радіусні кути та підтримавши це рішення меблями без гострих кутів. Пом’якшена геометрія кімнат, позбавлена різких переходів світла й тіні, допомагає відчути внутрішній комфорт і спокій», — пояснюють архітектори.

Загалом до обстановки вітальні додали певний історичний і культурний контекст. Наприклад, поряд із «вухастим» кріслом «2019» від Poltrona Frau в стильній шкіряній оббивці, створеним як ремейк історичної моделі 1919 р., стоїть торшер РН 80 від Louis Poulsen, дизайн якого був розроблений приблизно в ту саму епоху, у першій чверті ХХ ст. Навіть півсфери акустичної системи та рамка для великого плазмового TV-екрану відповідають загальній «заокругленій» канві рішення.

Центральне місце у їдальні займає масивний, на 10 персон, стіл із мармуровими вставками, оточений м’якими напівкріслами. «На наш погляд, це зразок еталонної ергономіки та функціональності, — переконані архітектори. — Атмосферу домашнього затишку ми підкреслили спокійним колоритом і м’яким світлом». Як і в першій частині апартаментів, від кухні приміщення відокремлене розсувними скляними перегородками та легко перетворюється з нею на єдине ціле.

Кухня спроєктована за тим самим принципом ергономічності та максимальної функціональності. Щоб не порушувати лаконічність простору, як і в попередньому випадку, усе високотехнологічне обладнання було приховане всередині острова та у вбудованих шафах. Єдина «вільність», котру собі дозволили автори, — елегантна кришталева люстра від Gabriel Scott: вона відповідає за емоційне наповнення простору.

У приватній зоні знайшлося місце й для камерного кабінету з чоловічим характером, де все облаштоване таким чином, аби ніщо не відволікало від роботи. Поруч розташована головна спальня другої секції. Атмосферу релаксу та відпочинку в ній підтримують ті самі плавні лінії, заокруглені кути й приглушені природні відтінки. До приміщення також прилягає окремий санвузол, облаштований як повноцінна житлова кімната.

«Майстер-ванна другої секції настільки простора, що в ній є власна зона відпочинку після оздоровлювальних і розслаблюючих процедур, — відзначають автори. — Ми оформили її в мінімалістичному та функціональному ключі, використовуючи меблі й техніку від Antonio Lupi».

Якщо архітектуру першої секції визначають рівні лінії та прямі кути, то увесь простір другої частини узгоджують і збирають воєдино округлі елементи, що формують загальний сценарій дизайну. Кімнати, з одного боку, ізольовані одна від одної, а з іншого — ніби як є продовженням одна одної, передаючи загальний ритм — без гострих кутів, без напруження, легко.

 

Фото: Андрій Безуглов

Текст: Надія Богата