Новий офіс Google у старому ангарі Г’юза

У Лос-Анджелесі в колишньому ангарі для літаків Говарда Г'юза, де збирали легендарного «Ялинового гусака», відкрився новий офіс Google

The Spruce Goose або «Ялиновий гусак» — кумедне прізвисько для гігантського транспортного повітряного судна Hughes H-4 Hercules, спроєктованого в 1947 році легендарним американським авіатором Говардом Г’юзом. Усупереч назві виконаний він був зовсім не з ялини, а з берези, точніше, березової фанери.

Вважався найбільшим літаючим дерев’яним судном із рекордним розмахом крил 98 метрів аж до минулого року: «Геркулесу» виповнилося 70 років, а американська аерокосмічна оборонна компанія Orbital ATK представила двофюзеляжний транспортний літак-носій Stratolaunch із розмахом крил у 117 метрів, і рекорд виявився побитим.

ZGF розробили великий загальний простір для відпочинку співробітників. Courtesy ZGF Architects

Сам же «Мастодонт» — так його теж часто називали — планували використовувати під час Другої світової війни для перекидання американських солдатів: на борт він міг прийняти 750 осіб у повному спорядженні. Однак у своїй історії він здійснив лише єдиний політ — два кілометри над гаванню Лос-Анджелеса. До самої своєї смерті в 1976 році його творець підтримував літак у робочому стані, витрачаючи на це щорічно близько мільйона доларів. Сьогодні «Ялиновий гусак» знайшов свій притулок у Музеї авіації та космосу Евергрін у Макмінвіллі.

Новий офіс Google у Лос-Анджелесі є «будівлею в будівлі» і нагадує дерев’яний корабель. Courtesy ZGF Architects

Новий офіс компанії Google знаходиться в Лос-Анджелесі, в районі Плайя-Віста, де раніше була штаб-квартира компанії Hughes Aircraft. До речі, саме Г’юза зіграв Леонардо Ді Капріо у фільмі Мартіна Скорсезе «Авіатор».

Дерев’яний ангар, у якому збирали «Ялинового гусака», з легкої руки Google отримав друге життя

Під дахом чотирирівневого дерев’яного ангару заввишки в сім поверхів архітектурне бюро ZGF Architects створило для Google величезний відкритий офісний простір. Свого часу це була найбільша дерев’яна споруда, і автори проєкту хотіли максимально зберегти її, віддавши належне минулому, пов’язаному з історією повітроплавання.

Архітектори ZGF та інженери Arup зберегли спадщину, залишивши колишнє дерев’яне оздоблення та відкриту стелю. Усередині з деревини старого ангару вони відновили історичний «хребет» будівлі: серію вигнутих ребер, що підтримують довгий дах, через що саме приміщення більше нагадує перевернутий остов корабля. Дерево, що залишилося, використали для офісних меблів.

Courtesy ZGF Architects

Поки Google не звернув на нього увагу, ангар площею у майже 40000 квадратних метрів здебільшого був порожнім, хоча в минулому служив павільйоном для зйомок «Титаніка» та «Аватара». Реанімуючи його простір, ZGF Architects проробили в його даху світлові люки, щоб збільшити кількість денного світла. Окрім, власне, офісних приміщень, тут є конференц-зали з авіаційною тематикою, серія кафе, фітнес-центр, майданчик для заходів, розрахований на 250 осіб, і повітряні сходи: обрамлені чорною сталлю, вони проходять по всьому гігантському приміщенню, з’єднуючи перший, другий і третій рівні.

Аерознімок відновленого ангару «Ялинового гусака». Courtesy ZGF Architects

У центральному атріумі встановили «скульптуру сприйняття», що складається з 2800 сталевих підвішених кульок. Якщо дивитися на неї під певним кутом, то в повітрі виникають контури «Ялинового гусака». Численні плакати та стенди всюди розповідають про роль Говарда Г’юза, літака та цієї будівлі в історії авіації. Хоча Google має близько 1000 співробітників у Лос-Анджелесі, поки незрозуміло, скільки саме з них працюватиме в офісі «Ялинового гусака».

Підвісна скульптура з металевих кульок в атріумі нового офісу Google відтворює обриси «Ялинового гусака», якщо дивитися під правильним кутом. Courtesy ZGF Architects

«Лос-Анджелес — ідеальний будинок для найновішого офісу Google, — зазначив мер міста Майкл Ерік Гаркетті, який брав участь в екскурсії будівлею минулими вихідними. — Наше місто — це центр інновацій, творчості та вітчизняних талантів, які сформували аерокосмічну індустрію в минулому, і сьогодні це перевизначення технологічного сектора.

Розширення присутності Google у Playa Vista пов’язує історичну будівлю з нашим динамічним майбутнім, місцем, яке слугуватиме осередком наукової досконалості та економічного успіху довгі роки».