“Звивисті форми, натхненні каньйонами”: проєкт нового крила Американського музею природознавства від Gung

Архітектурна студія Gung спроєктувала нове крило Американського музею природознавства у Нью-Йорку, надихаючись формами каньйонів.

Про це повідомляє видання Designboom.

Американський музей природознавства анонсував відкриття нового корпусу Центру науки, освіти та інновацій Річарда Ґілдера, який стане десятою будівлею всього музейного комплексу.

Фото: Iwan Baan

“Зайшовши всередину великого освітленого денним світлом атріуму, ви зможете побачити різні експонати на кількох рівнях. Ви можете дозволити вашій цікавості вести вас. А з багатьма новими зв’язками, які архітектура створює між будівлями, це також покращує вашу здатність орієнтуватися в кампусі музею в цілому”, – зазначають в студії Gung.

Фото: Iwan Baan

Пʼятирівневий атріум має плавні звивисті форми, натхненні каньйонами на південному заході США. Щоб досягнути такого ефекту, використовували технологію розпилювання торкрет-бетону безпосередньо на арматуру без традиційної опалубки. Мости та отвори в торкрет-бетоні виготовлені вручну.

Фото: Iwan Baan

Фото: Iwan Baan

Вертикальність Центру Ґілдера є ключовою для зниження загальних енергетичних потреб, оскільки атріум забезпечує природне світло та циркуляцію повітря глибоко всередині будівлі. Високоефективна оболонка з кам’яним покриттям разом із глибоко розташованими вікнами допомагає пасивно охолоджувати будівлю влітку.

Фото: Iwan Baan

Новий корпус планують відкрити для відвідувачів 4 травня.

 

 

Читайте також:

Нульовий рівень викидів та повна енергонезалежність: Нью-Йоркська кліматична станція від SOM

“Готель на дереві”: данська студія BIG створила готельний номер, в якому можна пожити серед птахів

У Барселоні архітектори перетворили невеликий будинок XIX століття у просторе сімейне житло