Про це повідомляє видання Designboom.
Американський музей природознавства анонсував відкриття нового корпусу Центру науки, освіти та інновацій Річарда Ґілдера, який стане десятою будівлею всього музейного комплексу.
“Зайшовши всередину великого освітленого денним світлом атріуму, ви зможете побачити різні експонати на кількох рівнях. Ви можете дозволити вашій цікавості вести вас. А з багатьма новими зв’язками, які архітектура створює між будівлями, це також покращує вашу здатність орієнтуватися в кампусі музею в цілому”, – зазначають в студії Gung.
Пʼятирівневий атріум має плавні звивисті форми, натхненні каньйонами на південному заході США. Щоб досягнути такого ефекту, використовували технологію розпилювання торкрет-бетону безпосередньо на арматуру без традиційної опалубки. Мости та отвори в торкрет-бетоні виготовлені вручну.
Вертикальність Центру Ґілдера є ключовою для зниження загальних енергетичних потреб, оскільки атріум забезпечує природне світло та циркуляцію повітря глибоко всередині будівлі. Високоефективна оболонка з кам’яним покриттям разом із глибоко розташованими вікнами допомагає пасивно охолоджувати будівлю влітку.
Новий корпус планують відкрити для відвідувачів 4 травня.
Читайте також:
Нульовий рівень викидів та повна енергонезалежність: Нью-Йоркська кліматична станція від SOM
“Готель на дереві”: данська студія BIG створила готельний номер, в якому можна пожити серед птахів
У Барселоні архітектори перетворили невеликий будинок XIX століття у просторе сімейне житло