Зруйноване мозаїчне панно з вогнеборцями на ВДНГ відновлять у первісному вигляді

Головне управління ДСНС прийняло рішення відновити знищену мозаїку із вогнеборцями у павільйоні №26.

Про це повідомляє на своїй сторінці у фейсбук Євген Мушкін.

“Ми поспілкувались з архітекторами, істориками, пам’яткознавцями, мистецтвознавцями й митцями для того, щоб зрозуміти, які є можливі варіанти подальших дій. Провели нараду з керівництвом Головного управління Головне управління ДСНС України у м.Києві. Відбувся дуже конструктивний діалог. Ми обмінялися інформацією щодо варіантів розв’язання проблеми, зважили переваги й недоліки різних підходів”, – йдеться у повідомленні.

За результатами цієї зустрічі керівництвом Головного управління ДСНС прийнято рішення відновити мозаїчне панно в його первісному вигляді. Для його відновлення використають елементи старої мозаїки, що збереглися.

Фото: Дмитро Соловйов

Окрім того, команда ВДНГ вирішла створити публічний реєстр необлікових цінностей комплексу.

“Це дозволить мистецтвознавцям, архітекторам та іншим небайдужим людям з активною громадською позицією та відповідною експертністю у зручний для всіх спосіб нарешті зафіксувати цінні необліковані обʼєкти культурної спадщини ВДНГ, а нам – отримати структуровану інформацію, з якою ми звернемось до відповідного органу державної влади із заявою про реєстрацію таких памʼяток у державному реєстрі”, – зазначає Євген Мушкін.

Нагадаємо, 27 червня стало відомо, що у колишньому павільйоні протипожежної безпеки на ВДНГ (нині Пожежна Частина 26) знищили унікальну мозаїку.

 

 

Читайте також:

“Загрожував безпеці”. У КПІ пояснили, навіщо збили травертин з Палацу культури

Чилійські архітектори працюватимуть над відновленням кінотеатру “Перемога” в Чернігові

Будівлі на Софіївській присвоять статус пам’ятки – Кличко