Знищену культурну спадщину відтворять у “Листівках з України”

/ Події /

В Україні створили проєкт, який має на меті показати рівень руйнувань культурної спадщини внаслідок російського вторгнення.

У рамках ініціативи випустять понад сотню листівок про знищені або пошкоджені об’єкти з різних регіонів. Кожна із них міститиме історію конкретної пам’ятки, йдеться на сайті проєкту. 

Листівки з України. Літак Ан-225 “Мрія”. Зображення: Український інститут

“Зловмисне, прицільне знищення Росією українських культурних пам’яток є величезною втратою для України, Європи та всього світу. Намагаючись стерти культуру й історію України, Кремль прагне стерти саме поняття української нації. Мета проєкту “Листівки з України” – показати світові справжнє обличчя неспровокованої та невиправданої війни, яку Росія розв’язала проти України, українського народу та української культури”, – каже директор місії USAID в Україні Джеймс Хоуп.

Листівки з України. Лисичанська гімназія. Зображення: Український інститут

Листівки випускатимуть українською та англійською мовами. Інформацію про знищені українські пам’ятки можна сортувати за регіонами, датою зведення чи руйнування, типом об’єкта та його статусом, а також видом зброї, якою її зруйнували.

Усіх небайдужих закликають ділитись листівками в соціальних мережах з хештегом #PostcardsFromUkraine. З повним їхнім переліком можна ознайомитись на сайті за посиланням

Листівки з України. Палац праці у Харкові. Зображення: Український інститут

Варто зазначити, що від початку повномасштабного російського вторгнення на територію України було знищено 388 об’єктів культурної спадщини. Серед них – вщент зруйнований Храм Вознесіння Господнього, рідкісна памʼятка українського деревʼяного зодчества 1879 року, що був розташований у селі Лукʼянівка на Київщині. 

Листівки з України. Храм Вознесіння Господнього. Зображення: Український інститут

У Харкові окупанти поцілили у Палац праці – автентичну будівлю початку ХХ століття, зведену в стилях модерн і неокласицизм, а в Лисичанську, що на Луганщині, знищили багатопрофільну гімназію – один зі зразків бельгійської архітектурної спадщини міста. Зведена наприкінці ХІХ століття, вона вважалась однією із найкращих українських шкіл.

 

 

Читайте також

Очолювати післявоєнну відбудову України буде Велика Британія

Франція пропонує перетворити Бородянку на нове екологічне місто

В Україні відновлять виробництво Косівської кераміки, що входить до списку ЮНЕСКО