Знайшли під завалами: після обстрілу Харківського педуніверситету дивом уцілів пам’ятник Сковороді

/ Події /

У центральний корпус Харківського національного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди 6 липня влучила російська ракета.

Від ударної хвилі монумент, що стояв перед центральним корпусом Харківського педагогічного університету, опинився під завалами, однак уцілів. Під час розбору уламків його витягли, повідомляє Суспільне. 

На пам’ятнику Сковороді виявили незначні тріщини, однак серйозних пошкоджень немає. Через удар затерлося покриття фігури та пішла тріщина біля руки.

На скульптурі Сковороди пішла тріщина біля руки. Фото: Суспільне Харків

Варто зазначити, що цей монумент встановили у Харкові з нагоди святкування 290-річчя з дня народження українського філософа і поета. Його автором є український скульптор Сейфаддін Гурбанов (1962−2021).

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Суспільне Харків (@suspilne.kharkiv)

Під час обстрілу пошкодження також отримали Музей історії університету, редакція газети Учитель, наукова бібліотека і частина будівлі Українського мовно-літературного факультету ім. Григорія Квітки-Основ’яненка. Окрім того, загинув сторож, який перебував на той момент у приміщенні. 

Нагадаємо, що на початку травня російська ракета поцілила у музей Сковороди у селі Сковородинівка на Харківщині. Унаслідок цього будівлю зруйновано вщент, однак у майбутньому її збираються відновити

 

 

Читайте також

У Переяславі знесли пам’ятник, який символізував “дружбу” України з росією

Мінкульт запустив опитування щодо подальшої долі герба СРСР на щиті монумента “Батьківщина-Мати”

Попри війну на Черкащині зводять завод з виробництва круп