“Злодійка та грубіянка”. Українців обурив образ киянки в популярному серіалі Netflix

У четвертій серії другого сезону "Емілі в Парижі", який опублікували на стрімінговій платформі 22 грудня, з'явилась героїня з України.

За сценарієм, дівчину звуть Петра, вона приїхала до Парижа з Києва та познайомилася з головною героїнею на курсах французької мови. Коли Емілі та Петра йдуть разом на прогулянку, українка шокує своєю поведінкою й неосвіченістю, пише видання “Новое время”.

Глядачі обурились, яким чином образ киянки зобразили в серіалі Netflix. Зокрема, Євгенія Гаврилко, яка мешкає в Парижі, після перегляду серіалу поділилась своїми негативними враженнями в Instagram. Дівчина зауважила, що українку показали злодійкою без почуття смаку й гідності. Особливо це дивно, зважаючи на те, що багато талановитих українців відомі за кордоном.

Фото: @cкріншот/Євгенія Гаврилко. Джерело: nv.ua

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Telegram теж відзначив неприпустимість такої стереотипізації українців: 

“В “Емілі в Парижі” маємо карикатурний образ українки, який є неприйнятним. А з іншого боку – ще й образливим. Такими бачитимуть українців за кордоном? Які крадуть, хочуть отримувати все безкоштовно, боятися депортації?”

Не забарились із відгуками й користувачі соцмережі Facebook. Вони обурені та вимагають офіційних вибачень:

Джерело відгуку: facebook.com/netflixua

Джерело: facebook.com/netflixua

На момент публікації новини на сторінці Netflix у Facebook офіційної реакції на інцидент не було.