Злаки та декоративні луки замість газонів. Як зміниться озеленення Києва в 2023 році

/ Ландшафт /

Зокрема, планують висаджувати більше багаторічних рослин. 

Про плани змінити акценти в озелененні міста йдеться на сайті Київської міської ради. 

“Ми розуміємо, що наступний рік, на жаль, економічно не буде легшим за 2022-й, тому наша задача – робити озеленення міста більш стійким. Це означає зменшення механічного догляду, використання палива та людського ресурсу. Водночас екологічна складова при цьому має зростати. Уважно слідкуючи за найкращими європейськими практиками озеленення міст, ми, зокрема, плануємо масштабувати використання багаторічних рослин”, – розповідає Олександр Возний, начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА.

Експериментальна ділянка з декоративною лукою у приватному саду Ганни Галаган. Фото: Ганна Галаган

Комунальні підприємства, що займаються утриманням зелених насаджень, уже отримали відповідні розпорядження та готуються впроваджувати нові практики. Наприклад, на деяких ділянках, де утримання газонів не є доцільним, навесні 2023 року з’являться пілотні проєкти з використанням декоративних луків і злаків, які потребують значно меншого ресурсу для догляду. Це стосуватиметься передусім розподільних смуг та ділянок вздовж автомобільних доріг.

Квіти на руїнах. Декоративна лука як основа повоєнного міського ландшафту

До слова, напередодні Управління екології оголосило проведення екоініціативи “Місто живих стін”, у межах якої пропонують популяризувати вертикальне озеленення з використанням винограду Вічі.

 

 

Читайте також

У Ризі відкриють перший громадський майданчик для компостування “зелених” відходів

Національний ботсад Гришка просить небайдужих допомогти закупити пелети для оранжерей

“Некомпетентність і халатне ставлення”. У столиці вимагають розформувати Київзеленбуд