Життя біля парку може зменшити біологічний вік на 2,5 роки – дослідження

Нове американо-іспанське дослідження показало, що люди, які живуть поблизу парку, молодші у середньому на 2,5 роки за тих, хто біля парків не живе.

Про це пише видання Euronews.

“Життя поблизу зелені може допомогти вам бути молодшими за ваш реальний вік”, — сказав Кізу Кім, провідний автор дослідження та докторант Школи медицини Фейнберга Північно-Західного університету.

Команда вчених проаналізувала тип хімічної модифікації ДНК, відомий як “метилювання”. Метилювання — це хімічний процес, який відбувається в нашій ДНК. Ці зміни можна використовувати для оцінки біологічного віку людини на молекулярному рівні – так званого “епігенетичного годинника”.

Перевіряючи цей годинник, вчені можуть передбачити чиїсь шанси на серцевий напад, рак або погіршення когнітивних функцій.

Фото ілюстративне

Доктор Кім і його команда проаналізували домашні адреси 924 людей у ​​чотирьох містах США за 20 років – з 1986 по 2006 рік – щоб визначити, наскільки близько вони жили до рослинності та парків.

Результати різкі. Одна група респондентів проживала за адресами, оточеними 20% зеленого покриву в радіусі 5 км. Вони були приблизно на 2,5 роки біологічно старші за тих, чиї будинки були оточені 30% зеленого покриву.

Більша кількість соціальних взаємодій і збільшення фізичних вправ частково впливають на цю різницю в біологічному віці, вважають вчені.

За словами авторів дослідження, зв’язок між епігенетичним старінням і зеленими насадженнями був ще сильнішим у людей з неблагополучних районів.

 

 

Читайте також:

“Зубчасті силуети” у новому проєкті від MVRDV у Нідерландах

На фінському острові організували туристичний простір, вільний від Інтернету

Церква Швеції планує стати повністю енергонезалежною до 2030 року