Журі Re:Create UA визначило три найкращих проєкти з відновлення зруйнованих споруд

Напередодні проєкт Re:Create UA завершив перший етап відбору архітектурних пропозицій щодо відновлення будівель, які зазнали руйнацій внаслідок дій російської армії.

Серед номінантів були митці з Німеччини, США, Болгарії, Португалії, Нідерландів, Молдови, Латвії, Ізраїлю, Грузії та України. З сотні учасників, що напередодні потрапили до шортлісту, нині визначили трьох переможців. 

 

Aranchii Architects

Проєкт Aranchii Architects. Зображення: Re:Create UA

Перше місце здобула архітектурна студія Aranchii Architects з проєктом Unit E. У ньому розробники пропонують перевтілити знищений ЖК у Гостомелі на  адаптивну модульну систему, що буде призначена для житлових та офісних приміщень. Концепт Unit E здатний до зміни об’єму та планування. 

За задумом авторів, це універсальний конструктор з ідентичними взаємозамінними юнітами. Він може бути придатним для використання як тимчасове житло, зокрема для переселенців, а локацією для його розташування може бути будь-яке місце.

“Високотехнологічний, модульний, сучасний, практичний, зручний і сміливий”, – так охарактеризував ідею член журі Дмитро Васильєв.

 

Антон Тончев

Проєкт Антона Тончева. Зображення: Re:Create UA

Рішення щодо відновлення Харківської обласної державної адміністрації Антона Тончева посіло друге місце. У своєму проєкті він пропонує залишити автентичний вигляд будівлі та доповнити знищені архітектурні елементи новими сенсами. 

Так, за його концепцією, відреставровані фрагменти втраченої частини фасаду слід виконати із фосфоресцентного матеріалу, який буде вбирати денне світло й світитись уночі. Таким чином стіни, на яких залишились “шрами” від обстрілів, символізуватимуть зорі. Вони “будуть нагадувати нам про тисячі наших друзів, яких ми втратили на війні”.

 

TEN design

Проєкт TEN design. Зображення: Re:Create UA

Концепту відновлення зруйнованої залізничної станції у Тростянці від TEN design присвоїли третє місце. У цьому проєкті архітектори пропонують зберегти первісний вигляд форми фасаду споруди й водночас відійти від її модерності, аби дати нове життя з архітектурними елементами лофту. 

 

Переможців визначало журі, до якого увійшли:

  • Дмитро Васильєв — співзасновник і головний архітектор archimatika;
  • Марк Ворде — креатор, громадський діяч, лауреат Медалі Миру ООН та володар гран-прі Канських левів;
  • Слава Балбек — архітектор, засновник balbek bureau;
  • Володимир Непийвода — архітектор, засновник YOD design lab;
  • Юліан Чаплінський — архітектор, урбаніст та громадський діяч.

 

“Унікальність усіх цих концепцій полягає в тому, що разом вони представляють собою чудову протиотруту від зла. Ось чому кожна ідея має значення і надзвичайно важлива, щоби нею поділилися. Тому для мене кожна окрема концепція вже є переможцем”, – зазначив Марк Ворде.

Нині Re:Create UA продовжує приймати архітектурні пропозиції.

 

 

Читайте також

Урбанина презентувала першу частину “Довідника з відбудови міст”

Протимінна безпека замість “Війни та миру”: У Міноствіти анонсували зміни в навчальній програмі

На Київщині створять новий індустріальний парк, який забезпечить 1400 робочих місць