Життя у THE LINE. Як функціонуватиме перше у світі вертикальне екомісто

Команда NEOM розпочала будівництво вертикального міста без автомобілів THE LINE, яке складатиметься лише з однієї повністю дзеркальної споруди. Проєкт реалізовують у Саудівській Аравії поблизу Червоного моря.

Унікальна 500-метрова конструкція, розрахована на 9 мільйонів людей, протяжністю 170 кілометрів й шириною 200 метрів, дозволить переосмислити взаємозв’язок архітектурного та природного середовищ. 

Концепція THE LINE пропонує змінити звичне уявлення про “плоскі міста”. Тут житлові, освітні, культурні, комерційні та інші об’єкти разом із великим громадським простором будуть організовані вертикально і тривимірно.

“Ми називаємо цей підхід “урбанізмом невагомості”. Він зменшує площу міста до двох відсотків від Лондона, який має таку ж кількість населення”, – пояснює директор з питань міського планування NEOM Тарек Каддумі.

THE LINE простягатиметься на 170 кілометрів уздовж узбережжя Червоного моря. Візуалізація: NEOM

THE LINE буде працювати на 100% відновлюваній енергії. Завдяки ергономічності внутрішніх просторів місто не потребуватиме використання автомобілів, а основним способом пересування стане ходьба. “THE LINE забезпечить доступ до людей і послуг у такі способи, які раніше неможливо було уявити”, – каже Каддумі.

Мова йде про впровадження в інфраструктуру індивідуальних або групових шатлів, які будуть транспортувати мешканців міста на висоті “без необхідності доступу до природного рівня землі”. Такий вид транспорту використовуватимуть для тривалих поїздок. 

Життя у THE LINE буде позбавлене автомобільного трафіку. Візуалізація: NEOM

Для подолання дальніх відстаней облаштують високошвидкісну залізницю. Завдяки їй пересування між кінцевими точками міста займатиме не більше за 20 хвилин.

THE LINE буде працювати на 100% відновлюваній енергії. Візуалізація: NEOM

Попри високу щільність забудови споруда матиме достатньо природного світла на всіх її рівнях і просторах, заявляють в NEOM. Цього вдасться досягти за рахунок дзеркальних фасадів The ​​Mirror Line.

 

“Нове диво світу”. Концепт вертикального міста без авт THE LINE в Саудівській Аравії

 

“Фасад матиме широкі можливості, щоб дозволити місту дихати, оскільки простір у дзеркалах є поєднанням відкритого простору, парків, площ і доріжок, а також внутрішніх приватних і громадських зон. Наша роль як планувальників полягає в тому, щоб виміряти та визначити кількість світла, яке проходить крізь масу міста”, – розповідає Тарек Каддумі.

Дзеркальні фасади THE LINE. Візуалізація: NEOM

Оскільки дзеркальна будівля розташовуватиметься серед морських ландшафтів, в NEOM продумали як мінімізувати впливи на життя навколишніх популяцій. У The Line використають спеціальну обробку фасадів, завдяки якій в неї мають не врізатись птахи. Крім того, обіцяють забезпечити належне функціонування “природних коридорів”.

“Наземні тварини та водні потоки рухатимуться через підготовлені коридори на площині землі. Крім того, птахи, які літають на різній висоті, також матимуть свої визначені природні коридори, що розроблені в поєднанні з правильною обробкою скла, керамічною фриттою, прозорістю скла та коефіцієнтами відбиття”, – запевняють девелопери.

Девелопери мінімізують ризик втручання в життя тварин шляхом врахування в проєкті “природних коридорів”. Візуалізація: NEOM

Нині техніко-економічне обґрунтування проєкту завершили та запустили у хід роботи з укладання паль для першої фази будівництва. Задум планують реалізувати до 2030 року.

 

 

Читайте також

Відень буде озеленювати трамвайні колії за допомогою сукулентів

На одній із найпопулярніших набережних в Еміратах облаштують гігантські звивисті громадські простори

Вчені створили покриття для авт, що відновлюється після взаємодії з сонячним промінням