Жити у Версалі. Новий готель від короля преміальних інтер’єрів Крістофа Толлемера

Сьогодні у Версальському палаці відкривається готель Airelles Chateau de Versailles перший готель на території комплексу, що входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО та Асоціації європейських королівських резиденцій.

Деякі люди мріють жити у справжньому королівському палаці. Не питайте про витоки цього бажання, але воно є — і у багатьох. Що ж, готельєри Airelles (LOV GROUP), французької мережі, якій належить кілька готелів для особливо вимогливих клієнтів у Куршевелі, Сен-Тропе, Валь-д`Ізер, Горді, запропонували рішення для бажаючих відчути себе членом королівської родини. Airelles Chateau de Versailles став першим готелем, розташованим на території Версалю.

Готель Airelles Chateau de Versailles примикає до південного крила Версальського палацу. Джерело зображення: airelles.com

Комплекс будівель du Grand Contrôle був побудований у 1681 році. Джерело зображення: airelles.com

Спочатку Версаль, знаменитий палацово-парковий ансамбль, створений архітекторами Луї Лево, Жюлем Ардуен-Мансаром і геніальним садівником Андре Ленотром, ще до того, як став офіційною резиденцією Людовіка XIV, мав статус заміського королівського будинку. Комплекс Le Grand Contrôle із трьох будівель, розташований у вхідній зоні палацу, у 1681 побудував Жюль Ардуен-Мансар для Поля де Бовільє, герцога де Сент-Еньян, а в епоху короля-сонця його викупили для розміщення міністерства фінансів.

У середині XIX століття будівлю передали армії, до 2004 року в ній була їдальня для офіцерів, і до того часу вона сильно занепала. Уряд Франції вирішив зробити з колишньої їдальні дорогий готель і передав комплекс у концесію LOV GROUP. Проєкт доручили розробити архітекторові та дизайнеру Крістофу Толлемеру, який спеціалізується на створенні об’єктів преміумкласу. Його завдання полягало в тому, щоб створити «капсулу часу», передавши дух епохи династії Бурбонів.

Du Grand Contrôle потребував ремонту та реставрації. Джерело зображення: airelles.com

Скетч Крістофа Толлемера до проєкту Airelles Chateau de Versailles. Джерело зображення: christophe-tollemer.com

Скетч Крістофа Толлемера до проєкту Airelles Chateau de Versailles. Джерело зображення: christophe-tollemer.com

Чотири роки Крістоф Толлемер вивчав архіви Версаля, особисті стилістичні вподобання Людовіка XVI та інтер’єри Пті-Тріанона

Номери готелю обставили антикварними меблями, декорували витворами мистецтва й артефактами XVIII століття. Дерев’яні різьблені панелі теж виконали за ескізами тієї епохи, а постачальником текстилю стали фабрика Maison Pierre Frey і Королівська мануфактура в Обюссоні. Всі сучасні гаджети й обладнання ретельно закамуфлювали, що теж потребувало чималої майстерності. Реконструкція будівлі та дизайн інтер’єрів обійшлися в круглу суму, що перевищила 35 мільйонів євро.

Номери готелю обставили антикварними меблями, декорували витворами мистецтва й артефактами XVIII століття. Джерело зображення: airelles.com

Із вікон готелю відкривається вид на сади Версаля. Джерело зображення: airelles.com

Усі деталі передають дух епохи династії Бурбонів. Джерело зображення: airelles.com

Отже, новий Airelles Chateau de Versailles, або, як називають його в деяких гідах, Le Grand Controle, містить 14 номерів, фірмовий ресторан Алена Дюкасса, оздоровчий центр і критий басейн. І все ж таки королівські інтер’єри, висока кухня та спа-процедури — це не головні переваги нового готелю. Головне — це те, що гості готелю отримують можливість досліджувати Версаль у неробочі години без галасливих туристів, а також мають доступ до локацій, які зазвичай закриті. І можливість приватних екскурсій оранжереєю та французькими садами.

Гості готелю зможуть гуляти територією Версаля в час, вільний від туристів. Джерело зображення: airelles.com

Ексклюзивні враження — ось основна фішка готелю. З урахуванням багатого контексту 1300 євро за ніч не здається занадто високою ціною.