ZEMLYA: архаїзм, футуризм і глиняні меблі — нова парадоксальна колекція від майстра Сергія Махна

/ Арт /

У Нью-Йоркській галереї Les Ateliers Courbet відкрилася виставка українського кераміста, архітектора, дизайнера та колекціонера - Сергія Махна.

Назва колекції ZEMLYA має одразу три значення — ground, land та Earth. Саме це слово сьогодні відгукується найболючішим почуттям у серці митця-кераміста, візіонера та майстра колекційного дизайну Сергія Махна. Адже являючись Людиною Світу, він залишається сином своєї рідної землі. Землі, що прямо зараз переживає найтрагічніші, найгероїчніші сторінки своєї історії.

У такі часи людина радикально переосмислює життя та своє місце в ньому, щоб зробити рішучий крок за рамки. Так твориться нове. Справжнє. Так виникла колекція, що перевертає уявлення про дизайн.

GROUND

Земля — це глина, з глини був створений Адам. З глини робили перший посуд та обереги. Тож глина — це виток і життя, і культури і мистецтва водночас. Перед вами дивовижна колекція меблів та світильників з кераміки.

Керамічні інтер’єри — магнетичні. Вони ваблять візуально та надзвичайно приємні тактильно. Вони практичні й функціональні — глина утримує тепло і поглинає вологу, тож такі меблі та оздоба залишаються завжди в ідеальному стані, створюючи оптимальний мікроклімат в кімнаті. Кераміка не тьмяніє, не іржавіє, не всихається та взагалі не старіє. Це єдиний у природі вічний матеріал, що можна обробити вручну. І це був найперший культурний матеріал.

Книжна поличка із серії BIBLIOTEKA

Чому ж керамічні інтер’єри для багатьох й досі є дивиною? Все просто, точніше, зовсім не просто, адже їх виготовлення — надзвичайно кропітке й виважене, і потребує колосальної креативності та майстерності. Це прерогатива майстрів, яких зовсім не багато у світі.

LAND

Земля — це Україна, батьківщина майстра Сергія Махна. Саме там 7000 років тому виникла дивовижна Трипільська культура, що породила унікальні дива кераміки. Всі ці століття, не зважаючи на винищення цілих культурних осередків, гончарне мистецтво в Україні передається з покоління в покоління, зі стародавніми автентичними техніками й секретами. Їх і збирає та відроджує майстер.

Стілець із серії SYAIVO

Керамічна студія Сергія Махна — це виключно ручне виробництво, де працюють спадкові майстри з ремісничих династій, що використовують прадавні секрети, авторські ноу-хау і лише найякіснішу сировину з екологічно-чистих місцевостей. Кожен виріб — неповторний.

Українська художня традиція, яка ще мало відкрита світові, надихнула майстра не лише на виробничий підхід, а й на сам дизайн колекції. Осягнувши величне минуле, погляд стрибнув у далеке майбутнє.

EARTH

Земля — це наша планета, дім усього людства як єдиного культурно-історичного організму. Перед нами колекція-роздум про його розвиток через предмети.

Надзвичайні, дивовижні, архаїчні і футуристичні водночас. Глибоке доіндустріальне минуле тут читається так само чітко, як і далеке постмодерністичне майбутнє.

Стілець із серії VUSHKA

Майстер розширює наше уявлення про інтер’єр, створюючи об’єкти понад часом і трендами. Реальність з печер неоліту і фантастичний нанопанк поєднуються тут без жодних швів та протиріч, перетворюючись у, здавалося б, неможливі предмети. Предмети, що мають душу.

Живі дикі речі, наче частина природи, живуть самі по собі, та раптом на ваших очах складаються у досконалий декор-конструктор. Здається, їм уже не підходить характеристика “дизайн”. Це щось глибше. Щось сильніше. Нове. Справжнє.

“Для мене zemlya — це початок і кінець. З цього з’являємося, у це ж і повертаємося. І хоча в англійському це три зовсім різні слова, для мене це одне поняття” – Сергій Махно

ОПИС ЧАСТИН КОЛЕКЦІЇ

ZEMLYA — нова керамічна колекція українського майстра Сергія Махна для нью-йоркської Ательє Курбе. Колекція, що перевертає уявлення про дизайн.

ZEMLYA складається з декількох частин: меблі, декор, освітлення, дзеркала та ванна кімната.

МЕБЛІ

Живі та дикі, серед затишку господи вони наче приручилися, щоб стати домашніми. Та в кожному сантиметрі цих істот жевріє і переливається тепла первісна душа. Ці керамічні творіння виготовлені вручну з найчистішої глини, майстерно оздоблені та випечені на вогні. Для когось керамічні меблі — дивина, та для Сергія Махна — це наступний крок у мистецтві інтер’єру.

Жзеркало із серії VUSHKA

Кремезні стільці та масивні крісла виглядають, наче іграшкові. Та й у комфорті дають фору будь-яким колекційним зразкам. Навіть брутальні лавки, як от ULAMOK або MUL, чи столи з серії KVARTS або VALUN — ваблять і візуально, і тактильно. Що вже говорити про милі VUSHKA чи загадкове дзеркало TYMCHASOVE.

Лавка із серії ULAMOK

Футуристичність, комфорт та натхнення транслюють дивовижні стіл PRATSYA та ліжко SPOKYI.

ОСВІТЛЕННЯ

Керамічні світильники — це знана суперсила майстра Сергія Махна, та у колекції ZEMLYA він перевершив усі минулі винаходи. Ось світильник STUPA для тумби біля ліжка або стелі над ним. Ось чудернацький QUADROLAMP для поціновувачів особливого. А ось і зірки вечора — фантастичні світильники з серії BAVOVNA, схожі на живі бутони, що розпускаються медовим світлом.

Світильник із серії BAVOVNA

ДЕКОР

Це виглядає, наче конструктор. Дивовижні QUADROPODS – наш новий винахід, що змінює звичні методи дизайну. Ці шестикінечні керамічні блоки можна використовувати як настінну плитку, меблевий конструктив, опорні елементи або як самостійну деталь декору. Тепер ви можете творити цілі інтер’єрні світи просто з цих блоків.

Елемент декору QUADROWALL

ДЗЕРКАЛА ТА РУКОМИЙНИКИ

Лінійка керамічних арт рукомийників PISOK вразить будь-кого. А для найособливіших гурманів знайдеться чарівний автентичний BANIAK.

Рукомийник із серії BANYAK

Дзеркала представлені серією OKO, а також окремими BULKA та BUBLYK, і вирізняються з-поміж інших своєю виразною арт складовою, що виходить за межі звичних дизайн рішень.

ZEMLYA — це колекція-візія і колекція-парадокс, колекція-роздум та колекція-виклик. Зрештою, для самого її творця — це колекція-крок. Ще один крок на шляху до неідеально ідеального.

 

 

Читайте також:

Артскульптури від студії MAKHNO з’явились у столичному ЦУМі

SVITLO APARTMENT від MAKHNO Studio. Мистецтво життя скеровує буденність

Офіс металургійного підприємства FUTURA від студії MAKHNO