«Земля надихає». Дебютний показ фільму про дизайн-експедицію

/

24-28 червня група з 12 міжнародних дизайн-експертів і журналістів відвідала ремісничі осередки Прикарпатської України. Ініційована архітекторкою та засновницею колекції живого дизайну FAINA Вікторією Якушею дизайн-експедиція до України «Земля надихає» охопила 5 унікальних центрів народного промислу. Якщо ви хочете відчути ті емоції, які переживали учасники експедиції та майстри-ремісники, тоді запрошуємо вас переглянути фільм, дебютний показ якого відбувся 4 вересня у Мистецьому Арсеналі в рамках Ukrainian Fashion Week.

Дизайнери з Великобританії, США, Франції, Данії, Фінляндії, а також міжнародні оглядачі з Бельгії, Німеччини, Швейцарії, Іспанії та Чехії мали нагоду навчитися тонкощам виготовлення чорнодимленої кераміки та гуцульських килимів-ліжників, пізнати секрети косівського бондарства та гончарства й власноруч зіграти на найдовшому у світі музичному інструменті – трембіті.

Організаторка експедиції Вікторія Якуша прагне окреслити Україну на світовій карті дизайну, надихнути колег по всьому світу автентичними ремісничими техніками і справжнім культурним спадком Східної Європи: «З огляду на всі політико-економічні умови, було складно уявити, що всі ці люди погодяться приїхати в Україну, довіритися нам і на 5 днів повністю зануритися у вивчення нового. Але я вирішила прийняти виклик і довести, що нам теж є чим зацікавити зарубіжних гостей.

Всі місця і майстерні за маршрутом експедиції я підбирала особисто, спілкуючись і знайомлячись із кожним ремісником. Багато з цих народних ремесел знаходяться під загрозою зникнення, тому інтерес до них з боку зарубіжних дизайнерів і ЗМІ також допоможе привернути увагу внутрішньої аудиторії».

Детальніше про дизайн-експедицію читайте в нашому матеріалі Land Inspires. История второй дизайн-экспедиции в Украину.