Землетрусом в Туреччині та Сирії знищено щонайменше дві пам’ятки ЮНЕСКО

Внаслідок потужного землетрусу магнітудою 7,7, що стався на південному сході Туреччини та досягнув Сирії, було зруйновано щонайменше дві пам'ятки, що входять до переліку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 

Так, зруйновано історичну фортецю Ґазіантеп. Появу споруди датують періодом хетської імперії, а вже у ІІ та ІІІ століттях нашої ери її реконструювали римляни. Останню реставрацію будівлі здійснювали на початку 2000-х років.

Фортецю Ґазіантеп зруйновано внаслідок землетрусу. Фото: DHA Photo

Окрім того, у Сирії землетрус пошкодив один із найстаріших і найбільших палаців світу — цитадель Алеппо. Палац було внесено до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1986 році.

Цитадель Алеппо до руйнування внаслідок землетрусу. Фото: ua.depositphotos.com

За останніми даними, щонайменше 1388 людей загинули в Туреччині та Сирії після сильного землетрусу.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у телезверненні заявив, що у Туреччині щонайменше 912 людей загинули і 5385 людей отримали поранення.

За даними сирійського державного інформаційного агентства, у Сирії загинули щонайменше 476 людей переважно в регіонах Алеппо, Хама, Латакія та Тартус. Також повідомляється про щонайменше 1042 поранених.

Катастрофічні наслідки призвели до руйнування будівель та знищенню автомобілів. За даними The Spectator Index, у десяти турецьких містах зруйновано щонайменше 1700 будинків. Одна з будівель обвалилася просто в прямому ефірі телебачення.

Після ранкової катастрофи в центральній частині країни вдень сталася ще одна серія землетрусів магнітудою від 5,7 до 7,6. На момент публікації новини дані про постраждалих не повідомлялися. Утім, поштовхи відчули жителі Сирії, Лівану, Грузії, Ізраїлю та Іраку.

Як зазначив голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба, Україна готова відправити своїх рятувальників до Туреччини для допомоги постраждалим після сильного землетрусу.

 

 

Читайте також:

Вітражі корпусів КНУ імені Т. Шевченка. Втрачена пам’ятка

Фонд Ебергарда Шьока надасть кошти на реставрацію історичних брам і вікон Львова

В Ірпені відновили 308 багатоповерхових і 120 приватних будинків