Зелену стратегію України створять на International Sustainability Forum 2023 в Києві та Гаазі

/ Події /

20-21 вересня відбудеться дводенний Міжнародний форум сталого розвитку ISF2023 у Нідерландах та Україні, який організовує Асоціація експертів зі сталого розвитку (ASDE) для відновлення та розвитку української економіки.

Метою заходу є консолідація зацікавлених сторін, зокрема, бізнес-сектору України та ЄС, міжнародних інвестиційних банків та фондів, а також виконавчої та законодавчої влади для проведення ефективної та практичної дискусії щодо залучення інвестицій з метою  відновлення України на принципах сталості.

Форум складатиметься з інтерактивних панельних дискусій, представлення актуальних досліджень, програм та планів, а результатом стане створення Зеленої стратегії України на наступні 20 років.

Зелена стратегія України – це стратегія розвитку країни, в основі якої покладені принципи сталості з урахуванням вимог європейської та євроатлантичної інтеграції, міжнародного партнерства, а також теперішніх викликів. Це набір ініціатив, чітка дорожня карта, практичний план дій, який буде створений на International Sustainability Forum 2023 та поданий на розгляд уряду. Зелена стратегія України має стати пріоритетом та філософією для всієї України.

“Війна відкинула країну у своєму розвитку на декілька років, а то й десятиліть назад. У порівнянні з іншими європейськими країнами Україна має рухатися значно швидше, і не лише протистояти сьогодні ворогу в економічному плані, а й будувати нову економіку відповідно до європейських стандартів. Оскільки будь-яка загроза – це в першу чергу можливість, – розповідає Аліна Соколенко, Голова ASDE, міжнародна експертка зі сталого фінансування та ідеолог ISF2023.  Україна стала на шлях зеленого відновлення, метою якого є відбудова, сприяння відкритості, прозорості та фундаментальним європейським цінностям і стандартам, врахування глобальних цілей сталого розвитку, досягнення енергетичної незалежності, посилення інклюзивності та забезпечення громадської безпеки. Разом з міжнародними і національними урядовими та неурядовими партнерами ми прагнемо розробити Зелену стратегію України на наступні 20 років, і початковою точкою цього має стати Міжнародний форум сталого розвитку 2023”.

В рамках першого дня на форумі ISF2023 20 вересня обговорюватимуться виклики та можливості для зеленого відновлення України, вимоги міжнародного фінансування до бізнесу в контексті ЄС регулювання, можливості виходу на міжнародний ринок українських компанії та розвиток міжнародного партнерства задля формування стійкої економіки майбутнього.

Другий день форуму, 21 вересня, розпочнеться з обговорень тем впливу глобального зеленого порядку денного та План відновлення України, зелене та стійке відновлення міст в Україні, перехід до зеленої економіки , вплив війни на аграрний сектор України: результати опитування ASDE/WWF, фінансування відновлення агробізнесу в Україні: стійкі практики та бізнес-екосистема тощо.

“З початку війни українські міста та підприємства зіткнулися з безпрецедентними викликами, що мають руйнівний вплив на бізнес та природне середовище,  – говорить Яна Коньок, виконавча директорка ASDE. – Ми вперше збираємо представників українського та європейського політикуму та бізнесу разом задля проведення “мозкового штурму” з високим рівнем інтерактивності, панельними сесіями, презентаціями та обговореннями задля пошуку рішень для відновлення економіки нашої країни. Практична дискусія буде націлена на обговорення важливих питань щодо створення стійкої бізнес-екосистеми України”. 

З повною програмою форуму можна ознайомитись на сайті організатора – ASDE.

 

 

Читайте також:

«UREHERIT. Архітектори за спадщину в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті»

Конференція з відновлення України у Лондоні: Захід надає кошти та готується стягувати компенсації з рф

 

Огляд конференції “Prefabricated buildings: можливості та перспективи українського виробництва”