Зеленський про скандальний законопроєкт №5655: “Вето я вже накласти не можу, час пройшов”

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у нього не було часу ознайомитись з позиціями обох сторін - і тими, хто проти законопроєкту про містобудування №5655, і тими, хто його підтримує. Президент ініціював проведення такої зустрічі.

Про це він сказав під час пресконференції, що відбулась 6 червня.

“Половина мерів каже, що закон чистий і не буде корупції, а інша половина – в більшості своїй це великі міста – говорять, що забираються повноваження у мерів. Я запропонував нашій команді, будь ласка, зібрати для мене мерів обох сторін і поспілкуватися. Вето я вже накласти не можу, час пройшов. Тому мені потрібно зібратися з керівниками громад і розібратися в цьому питанні”, – сказав Зеленський, відповідаючі на запитання журналіста, чи буде він накладати вето на ухвалений парламентом Закон про містобудування.

Зеленський під час спілкування з журналістами на пресконференції 6 червня. Фото: Офіс президента

Зеленський додав: “Вся проактивна спільнота каже, що насамперед історія про можливості будувати і на цьому заробляють деякі керівники міст. Я не знаю, чи це правда. Треба посперечатися. У мене не було часу почути обидві сторони, я хочу їх покликати і проговорити, які будуть наслідки”.

Водночас президент не назвав терміни такої зустрічі і коли саме вона може відбутися.

Нагадаємо, 13 грудня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому резонансний законопроєкт №5655 про реформування сфери містобудівної діяльності. “За” проголосували 228 народних депутатів. З його критикою неодноразово виступали в кругах фахової спільноти, зокрема, в Спілці архітекторів України. Заступниця голови Архітектурної палати НСАУ Анна Кирій докладно розповідала про корупційні ризики, захист прав забудовників і переваги для монополістів, які несе із собою ухвалення скандального законопроєкту.

 

Читайте також:

Президент Міжнародного союзу архітекторів підтримав НСАУ та виступив проти закону №5655

“Це те, що в мене викликає відчуття безнадії”. Головний архітектор Львова про закон №5655 

У Раді не врахували зауваження НАЗК до законопроєкту №5655 і збрехали про це