Зеленський офіційно представив Одесу як кандидатку для проведення Експо-2030

/ Архітектура /

Напередодні показали концепт для облаштування території під павільйони від студій Zaha Hadid Architects і JK Lab. 

29 листопада президент України представив українське місто для участі на проведення міжнародної виставки Експо-2030, як повідомляє Суспільне.

“Чому саме Одеса? Чому саме Україна? Чому саме Чорне море? Цьогоріч Україна стала світовим взірцем сміливості. Мільярди людей на усіх континентах побачили, що означає українська незламність і чому російський терор не досягне своєї мети. І побачать, як Україна стане взірцем відбудови… Прийде час української перемоги, а тоді відбудова нашої держави стане найважливішим економічним, технологічним і гуманітарним проєктом нашого часу”, – підкреслив Зеленський.

Президент України зазначив, що багатонаціональна та мультикультурна Одеса якнайкраще підходить для проведення виставки, адже втілює економічний зв’язок одразу з кількома країнами – Туреччиною, Грузією, Молдовою та Болгарією. Окрім того, Чорноморський регіон є одним із головних гарантів стабільності світу, адже на роботі порту Одеси тримається добробут десятків країн.

Напередодні проєкт для участі Одеси в Експо розробили бюро Zaha Hadid Architects і студія Жанни Кисельової JK Lab. Вартість реалізації концепту під назвою “Ренесанс. Технології. Майбутнє” становить 1 мільйон 300 тисяч євро. 

Візуалізації проєкту, розробленого для участі Одеси в міжнародній виставці Експо-2030 студіями Zaha Hadid Architects і JK Lab

Візуалізації проєкту, розробленого для участі Одеси в міжнародній виставці Експо-2030 студіями Zaha Hadid Architects і JK Lab

За умови втілення задуму, під забудову та майбутні павільйони планують виділити 250 га біля міста у полях зрошення поблизу Хаджибейського лиману. Команда, яка представляє проєкт, обіцяє збереження і покращення природних особливостей обраної ділянки та розроблення окремого Генплану з урахуванням організаційної логіки виставки.

Expo 2020 Dubai. Гид по всемирной выставке

До слова, Одеса подала заявку на участь у міжнародній виставці Експо-2030 до початку повномасштабного вторгнення росії – подія має відбутися з 26 квітня по 14 жовтня через вісім років.

 

 

Читайте також

“Такий павільйон – це точно не про імідж”. Іван Юнаков про участь України на Dubai Expo-2020

«Пороблено». АМКУ решит судьбу национального павильона Украины к EXPO 2020

Україна вперше в історії відкрила власний павільйон на Конференції ООН зі зміни клімату