“Зелені легені Мілана”. Архітектурне бюро Стефано Боері показало проєкт стадіону з вертикальним озелененням

Студія Stefano Boeri Architetti розробила проєкт Міжнародного лісового стадіону, що стане новою домівкою для футбольних уболівальників міланських команд, а також визначною пам’яткою для району Сан-Сіро та міста в цілому. 

2019 року футбольні команди “Інтер” і “Мілан” оголосили конкурс на розробку проєкту нового стадіону, який би став частиною міського простору Мілана. Розташований у центрі громадського парку площею 4,5 га, проєкт передбачає заміну нинішнього стадіону Meazza. 

Окрім безпосередньо стадіону територія проєкту також включає низку громадських об’єктів, зокрема офіси, готель, конференц-центри та комерційні приміщення. 

Основним викликом проєкту було перенесення тунелю Патрокла, щоб дозволити побудувати нову споруду посеред зеленої зони. “Завдяки достатній відстані від житлової забудови району, структура поважає потреби та комфорт мешканців”, – зазначають в студії.

Зображення: Stefano Boeri Architetti

Проєкт передбачає створення стадіону, на якому дерева оточують поле та трибуни, таким чином рослини стають головними героями футбольного дійства та нового міського ландшафту.

Як зазначила команда Stefano Boeri Architetti, вони прагнули створити «зелені легені для мегаполісу», місце де б природа органічно поєднувалася з міським життям.

 

Турбота про клімат

Метою проєкту також є покращення клімату міста, скорочення викидів і споживання енергії. На стадіоні розраховано розміщення 5 700 кв.м горизонтальних зелених дахів, 7 000 кв.м зелених фасадів із 3 300 деревами та 70 різних видів кущів, які, як очікується, поглинатимуть 162 тонни вуглекислого газу щорічно. Крім того, арену охоплюватимуть великі фотоелектричні поверхні, що зробить її енергонезалежною та екологічно чистою.

Зображення: Stefano Boeri Architetti

Новий спосіб занять спортом

Стадіон одночасно виконує роль соціального центру для громади, об’єднуючи комерційні зони, музейні приміщення, спортзали, зони преси та VIP-зони, бари та ресторани. 

Розробники проєкту також включили бігову доріжку на верхньому рівні, де можна буде і тренуватись, і одночасно насолоджуватись прогулянками з гарним краєвидом.

Зображення: Stefano Boeri Architetti

Важливість освітлення

Вежа Світла виступає як світловий орієнтир для міланських команд, спрямований на зміцнення моделі «Один стадіон для двох». Випромінюючи червоні та сині вогні — кольори двох відомих команд, споруду впізнаватимуть здалеку. При цьому вона змінюватиме колір залежно від того, які команди грають на полі.

Зображення: Stefano Boeri Architetti

Вежа містить музей обох футбольних клубів, а на вершині її шпилів розташовані статуї футболістів і тренерів, які створили велич міланського футболу. Крім того, проєкт включає меморіал, який розповідає історії, легенди та спогади про все минуле століття стадіону Meazza.

 

 

Читайте також

“Це бомбосховище витримає пряме влучання”. У Києві обирають місця для укриттів-паркінгів під стадіонами

Зелений дах обов’язковий! У Празі запровадили нову будівельну норму

Бельгія спорудить перший у світі штучний енергоострів у Північному морі