Збільшення озеленення у містах Європи знизить смертність від літньої спеки – дослідження

/ Ландшафт /

Якщо насадження збільшити хоча б на 30%, це дозволить опустити температуру у мегаполісах щонайменше на 0,4°C.

Про відповідне дослідження розповідає The Guardian.

Науковці виявили, що збільшення середнього європейського показника озеленення від 14,9% до 30% може опустити температуру в містах на 0,4°C. Це допоможе знизити смертність, пов’язану зі спекою, на 39,5%.

Провідний автор дослідження Тамара Юнгман з Барселонського інституту глобального здоров’я заявила: «Це стає все актуальнішим, оскільки Європа відчуває більш екстремальні температурні коливання, викликані зміною клімату. Ми вже знаємо, що високі температури в міських умовах пов’язані з негативними наслідками для здоров’я, такими як кардіореспіраторна недостатність чи навіть передчасна смерть».

Команда науковців хоче вплинути на політиків, щоби ті допомогли зробити міста більш екологічними та стійкими. Використовуючи дані 2015 року, вони підрахували, що з 6,700 передчасних смертей того року, пов’язаних з більш високими температурами в містах, 2,644 можна було б запобігти, якби мегаполіси мали густіше озеленення.

У Клуж-Напоці в Румунії, де в 2015 році була найбільша кількість передчасних смертей через спеку, – 32 на 100 000 людей – озеленення міста становить лише 7%. У португальському Лісабоні воно становить всього 3,6%, а в Барселоні – 8,4%. Це порівняно з 15.5% у Лондоні та 34% в Осло.

Таким чином дослідники закликають міста прагнути до збільшення рівня озеленення, оскільки це допоможе врятувати життя і зберегти здоров’я людей, а також створити поліпшений благоустрій. 

 

Фото на головній: Nick Harrison/Alamy

 

 

Читайте також

У Парижі збираються облаштовувати кишенькові парки, щоби знизити спеку

В історичній садибі Києва створять музей лісу

Найкращий публічний простір Європи. У Нідерландах ліквідували шосе, щоб відкрити канал