Зберегти Квіти України. Мінкульт продовжує юридичну боротьбу щодо порятунку історичної будівлі

/ Архітектура /

Нині спеціалісти готуються подати апеляційну скаргу.

Про це йдеться на офіційних сторінках міністерства у соцмережах.

«Ми наголошуємо, що припис МКІП було видано правомірно та з дотриманням норм Закону «Про охорону культурної спадщини» відповідно до повноважень МКІП. Відповідно до частини другої статті 30 Закону, приписи органів охорони культурної спадщини є обов’язковими для виконання всіма юридичними та фізичними особами.

Це означає, що збереження «Квітів України» – пріоритетне завдання у контексті загального збереження культурної спадщини для майбутніх поколінь. Ми продовжуємо боротьбу в юридичному полі. Але нам потрібна ваша підтримка», – повідомляють представники Мінкульту.

Отож, згідно з нормами законодавства, установа чекає на рішення суду, щоб подати апеляційну скаргу. Станом на сьогодні споруда «Квіти України» залишається пам’яткою культури та має охоронний статус.

6 грудня стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва скасував наказ Міністерства культури та інформаційної політики №625 від 6 серпня 2021 року. Учасники процесу та громадськість обурились, адже розгляд справи відбувся за правилами спрощеного позовного провадження без попереднього повідомлення. 

Суддя аргументував це тим, що «Квіти України» – «об’єкт радянських часів, в стані, який естетичної краси та цінності історичному обличчю Києва не додає». 

Теорія розбитих «Квітів». Громадська ініціатива vs Приватна власність

Нагадаємо, у 2020 р. представники компанії Rockwill Group викупили архітектурний об’єкт і оголосили про намір провести масштабну реконструкцію, перетворивши колишній магазин-оранжерею на мультифункціональний бізнес-комплекс.

Цей намір викликав гарячу громадську дискусію щодо ролі модерністської спадщини, а перші кроки девелопера – початок підготовчих робіт на ділянці та демонтаж заскленого каскаду на фасаді – обурення з боку київських активістів.

Фото: Юрій Ферендович

Фото: Юрій Ферендович

11 липня кияни фізично захопили будівлю, перешкодивши роботі будівельників. Події на будмайданчику привернули увагу чиновників КМДА та Міністерства культури. З’ясувалося, що будівля, незважаючи на її архітектурні достоїнства (на думку багатьох авторитетних українських архітекторів – безперечні), не внесена до охоронних реєстрів.

13 липня в Будинку архітектора відбулося засідання правління Київської організації Національної спілки архітекторів України (КОНСАУ), за підсумками якого було вирішено розпочати процедуру щодо внесення будівлі до «Державного реєстру об’єктів культурної спадщини» заднім числом, що є безпрецедентним.

3 серпня будівля набула статусу «щойно виявленого об’єкта культурної спадщини» і наказом Департаменту охорони культурної спадщини КМДА була внесена до «Переліку об’єктів культурної спадщини Києва». За кілька днів Мінкульт вніс об’єкт до державного реєстру пам’яток.

 

 

Читайте по темі

Активістів, що стали на захист будинку “Квіти України”, почали викликати на допити в ДБР

Суд не задовольнив позов архітектора “Квітів України” Миколи Левчука

Бронислав Чумак об увядании «Квітів України»