“Заради ларька з цигарками”. У Києві демонтують унікальну модерністську зупинку

Небайдужі кияни помітили, що на розі Вишгородської і Пріорської вулиць знищується унікальна модерністська зупинка.

Про подію повідомляє ініціатива Ukrainian Modernism. Активісти закликають негайно зупинити демонтажні роботи та повернути назад оригінальне дерев’яне оздоблення споруди.

Колаж: Ukrainian Modernism

“Київпастранс знищує унікальну модерністську зупинку заради ларька з цигарками. На розі Вишгородської і Пріорської були помічені люди в комунальній уніформі, які розбирали зупинку транспорту “Пріорська””, – йдеться в повідомленні.

Активісти кажуть, що наразі з зупинки здерто приблизно 70% дерев’яного покриття. Вони припускають, що на місці споруди з’явиться сірий МАФ, який у 2019 році “Київпастранс” почав ставити на зупинках транспорту, з відділенням під кіоски.

Фото: Ukrainian Modernism

“Там зазвичай цигарки продають – так, це саме ті ларьки, які вам ввечері випалюють очі. Вони ставлять МАФи навіть там, де вже стоїть зупинка – як ось в цьому випадку. Що для міста важливіше – цигарки чи автентичний дизайн минулої епохи?”, – наголошують у ініціативі.

Зупинка має історичну, культурну та архітектурну цінність – вона є зразком архітектури модернізму і відображає дизайн малих архітектурних форм другої половини XX століття. До того ж, вона створена за індивідуальним проєктом – таких більше немає, кажуть в ініціативі.

 

 

Читайте також:

Дискримінація модернізму як спосіб знищення пам’яті

Кияни закликають внести модерністський автопарк до обʼєктів культурної спадщини

Модерністську трамвайну диспетчерську на Львівській площі Києва переробили під кафе з шаурмою