Запоріжжя і Бровари можуть перейменувати: Нацкомісія оприлюднила рекомендації

Нацкомісія зі стандартів державної мови внесла Запоріжжя до переліку тих назв селищ та міст, що не відповідають лексичним нормам української мови. Загалом цей список налічує 1400 назв.

Відповідні рекомендації опубліковані на сайті Нацкомісії.

В додатку № 7 вказується, що назва «Запоріжжя» може «не відповідати лексичним нормам української мови та стосуватися російської імперської та колоніальної політики». Водночас, комісія не пояснила, яким чином назва Запоріжжя може бути пов’язана з імперськими наративами Росії.

Крім того, також пропонується перейменувати місто Бровари в Київській області на Броварі, оскільки нинішня назва «не відповідає правописним, словотвірним та словозмінним нормам української мови».

Центр Броварів. Фото: з відкритих джерел

Із тих самих міркувань рекомендується перейменувати багато сіл і селищ на заході України, як-то Великий Березний – на Велике Березне, Горішній – на Горішнє, Гончари – на Гончарі тощо (або обґрунтувати доцільність збереження чинної форми назви).

Всупереч цій логіці, не передбачено перейменування міст Кропивницький і Хмельницький на Кропивницьке і Хмельницьке.

У багатьох областях передбачена доцільність перейменувань населених пунктів із назвами типу Червоне, Переможне, Трудове, Заводське, Шахтарське, Тракторне, Фабричне, Гвардійське, Перемога, Маяк, Родниківка, Кавказ, Пугачівка, Пушкіне, Майське, Першотравневе, Чкаловка, Воскресенське, навіть Красниця, Красносільці, Красноліси, Роза тощо.

Наразі місцева влада міст і селищ має пів року аби довести доцільність назви населених пунктів, або внести власні пропозиції щодо перейменування.

У випадку, якщо до рекомендацій не прислухаються, парламент змінюватиме назви за рішенням комісії.

 

 

Читайте також:

Кияни підтримали перейменування Повітрофлотського проспекту та ще низки вулиць – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

Петиція за перейменування однієї з вулиць Києва на честь бійця “Да Вінчі” за годину зібрала голоси – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

“Магія росії зникла з війною”: Ермітаж в Амстердамі вирішив змінити назву – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ