Замість радянського меморіалу у Львові створять місце пам’яті українських Героїв

/ Події /

На території Марсового поля у Львові, що було меморіалом радянським військовим, облаштують сквер та місця для поховань українських Героїв, що загинули під час оборони країни внаслідок нападу російської армії.

Про це повідомляє головний архітектор Львова Антон Коломійцев виданню Твоє Місто.

Поки Марсове поле – радянський меморіал у три ряди чорних гранітних плит з іменами загиблих радянських військових і двома рядами червоних плит між ними, що символізують гвардійську стрічку. Найближчим часом міська влада планує оголосити архітектурний конкурс на переосмислення цього простору. 

Крім безпосередньої декомунізації, тут хочуть впровадити нові архітектурні й естетичні рішення.

“Є наша концепція Марсового поля загалом. Відповідно до неї, поховання Героїв відбуватимуться смугою по півдню Марсового поля, далі все, що північніше, це буде сквер пам’яті, а забрукована територія залишиться площею, де можна буде проводити Дні пам’яті, збиратися більшій кількості людей”, – каже Антон Коломійцев.

У Львові на Марсовому полі невідомі розписали меморіал — Високий Замок

У 2019 році на Марсовому полі невідомі розписали меморіал. У 2021 його прибрали з радянського цвинтаря. Фото: Leopolis.news

Варто зазначити, що у 2021 році Марсове поле частково декомунізували, зокрема демонтували зірку з серпом та молотом – радянський орден “Вітчизняна війна”. Її розмістили в “Музеї Терору”. У відповідь на це російське МЗС надіслало ноту протесту Україні.

 

 

Читайте також

Таких “побратимів” нам не треба. В Одесі приберуть вказівники з назвами російських міст

Times New Roman, Arial та низка інших шрифтів тепер не доступні в росії

Станція метро “Мінська” може стати “Варшавською” – Кличко