Культурна пам’ятка з квітня 2022 року перебуває під постійними обстрілами армії рф. Адже звідси до російського кордону лише два кілометри.
Найбільших руйнувань будівля 1912 року зазнала під час атаки 4 липня. Тоді прилетіло щонайменше 20 ворожих снарядів. Пів будинку залишилося без даху та частково без стін. Уламками також понівечило фасад, а вікна та двері повилітали.
Але найстрашніше, що того дня у підвалі будинку ховалися люди. Це були підопічні Атинського психоневрологічного інтернату, який останні пів століття розміщується у заміському домі Терещенків.
“Тоді ми пережили найважчий обстріл. Із перших вибухів перевели підопічних у безпечне місце. Утім, обстріли були настільки щільними, що один підопічний був поранений. Разом із черговими працівниками ми в підвалі перечекали обстріл”, — розповіла інспектор з трудотерапії закладу, місцева жителька Ольга Рибалко.
Ворожі снаряди фактично зруйнували клуб і бібліотеку інтернату. А от гвинтові дерев’яні сходи, які колись вели в бальну залу заміського будинку Терещенків, майже не постраждали. Попри солідний вік, вони встояли під вагою цегли й іншого будівельного сміття. Не зазнав руйнувань і старовинний цегляний паркан.
“За останні три роки ми відремонтували наші кімнати, службові приміщення, придбали сільгосптехніку. У кімнатах відпочинку наші підопічні мали все необхідне. Ми мали багато планів і мріяли втілити їх у життя”, — згадує директор інтернату Олег Терещенко.
Цю історію “Свій дім” зробив у партнерстві зі спільнотою Білопілля.City.