Залишки 1800-річної Римської бані знайшли під час розкопок у Франції

Руїни римської бані II ст. знайшли поблизу французького селища Єнна, після того як одній сімʼї знадобилася археологічна оцінка місцевості для подальшого будівництва. 

Про це повідомляє Французький національний інститут профілактичних археологічних досліджень.

Так, французька родина на півдні Франції планувала власне будівництво, а в результаті доклала руку до археологічного відкриття.

Руїни спочаку вважалися святинею чи релігійною спорудою, допоки археологи не почали розкопки і не виявили складний банний комплекс, який живився за рахунок найближчого водоспаду.

Фото: Emmanuel Ferber, Inrap

1800-річна баня вміщала великий басейн, сад, мала три кімнати, підключених до системи опалення. Експерти припускають, що ці приміщення схожі на сучасні сауни з різною температурою.

Також виявили ще одну будівлю з гладкою бетонною підлогою і стінами, прикрашеними малюнками з червоними квітами. Застосування кімнати поки невідоме, проте археологи вважають, що це могла бути роздягалка, або навіть бібліотека.

Фото: Emmanuel Ferber, Inrap

Фото: Emmanuel Ferber, Inrap

Споруди були покинуті ще з IV ст. та, ймовірно, були розташовані поблизу храму в цьому районі. Знахідка розміщена неподалік від перетину річки Рони, що було вказано на давніх мапах.

 

 

Читайте також:

Сфінкс із посмішкою. У Єгипті археологи виявили цікаву знахідку

У Франції під час будівництва школи знайшли середньовічну могилу матері та дитини, що тримаються за руки

Біля Софії Київської знайшли залишки споруди XVIII століття