“Зал плакав”. Дивіться тизер фільму “Буча”, заснованого на реальних подіях

/ Україна /

 

Продюсером і сценаристом драми став Олександр Щур, режисером - Станіслав Тіунов.

Про прем’єру тизеру та підготовку до знімань фільму розповів представник  PR Battreries agency Роман Мединський. 

“Дивитись було важко, фільм буде ще важче, але дивитись і показати всім, особливо іноземцям, просто необхідно. В памʼять загиблих, щоб світ знав і памʼятав, якими жорстокими можуть буди люди, якими жорстокими є російські військові”, – йдеться у дописі. 

Команда, яка працює над створення стрічки, розповідає, що це буде художній фільм, заснований на реальних подіях. Зокрема, байопік розповість про порятунок 203 місцевих жителів Бучі Костянтином Гудаускасом. 

Костянтин – латиський єврей, громадянин Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні і живе на Київщині. З початком російського вторгнення завдяки своєму казахському паспорту має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити звідти мирних жителів. Активіст не тільки врятував людей, а й на власні очі бачив весь жах війни та окупації – вбивства, пограбування, зґвалтування.

Головний герой Костянтин Гудаускас, український композитор Ігор Поклад, Роман Мединський, режисер Станіслав Тіунов, продюсер і автор сценарію Олександр Щур

У стрічку також включать сцену порятунку відомого українського композитора, лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Декілька його творів (“Сіла птаха” та Марш Сотні з оперети “Конотопська відьма”) будуть використані у фільмі. Автором головного саундтреку до стрічки виступив Іса Меліков – азербайджанський композитор і продюсер.

Після деокупації Київської області Костянтин став героєм багатьох публікацій та телевізійних сюжетів у національних та світових медіа, серед яких французьке видання Le Monde, телеканал France 24, британський телеканал ITV news тощо.

Команда планує взяти участь у міжнародних фестивалях класу А та презентувати стрічку на світових стрімінгових сервісах, щоб показати іноземцям, що довелось пережити українцям.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений користувачем @bucha.film

Зйомки планують розпочати у грудні / січні, а презентувати прем’єру – на роковини трагедії. Бюджет фільму формуватимуть за рахунок донатів, спонсорів і незалежних інвесторів.

Трейлер-тизер драми “Буча” був знятий на кошти американських інвесторів. Подальше фінансування виробництва також буде реалізовано виключно коштом іноземних меценатів. Збори в Україні проводити не будуть, адже, як зауважили творці кінокартини, українці зараз залучені для надважливої справи – допомоги ЗСУ.

Детальніше про проєкт можна дізнатись тут.

 

 

Читайте також

У Празі розстріляні українські автівки перетворять на світлову інсталяцію

У закинутому будинку на Рівненщині виявили оригінали гравюр члена ОУН-УПА Ніла Хасевича 

Очільник Мінкульту виступив проти закриття музею Булгакова