Забудовник почав рити котлован на будівництві біля Солом’янського парку

Упритул до Солом’янського ландшафтного парку по вулиці Шаповала 1 – 3 нещодавно відновили будівництво апарт-комплексу CitiZen.

В телеграм-спільноті Los Solomas помітили, що у четвер, 7 вересня, там вже почали рити котлован.

2019 року Київ видав ТОВ “Смарт-Девелопмент” містобудівні умови та обмеження на будівництво багатофункціонального комплексу з готелями й офісами.

Цільове призначення ділянки не відповідає планам забудовника. Компанія зводить житлові помешкання для продажу, називаючи їх “апартаментами”, аби формально не порушити містобудівну документацію.

Згідно з інформацією, розміщеною на сайті “ЛУН”, крім апарт-готелю, площа апартаментів якого становитиме 11 тис. кв. м, на об’єкті передбачено будівництво житлових квартир загальною площею понад 31 тис. кв. м. Термін введення 21-поверхового об’єкту – 3 квартал 2025 року.

Візуалізації ЖК CitiZen, взято з відкритих джерел

Будівництво було зупинено на початку повномасштабного вторгнення, але в серпні цього року його поновили.

Проти забудови виступають місцеві мешканці. Вони об’єдналися в громадську організацію “Збережемо Солом’янський парк” і намагають відстояти інтереси громади у суді. Наразі активісти подали три позови про визнання протиправними та скасування містобудівних умов (МУО) та обмежень, дозволу на будівництво, детального плану території (ДПТ).

Щодо першої справи було відкрито провадження. Воно буде розглядатись судом.

 

 

Читайте також:

З памʼятки архітектури в центрі Києва демонтують незаконну мансарду

Рішенням Касаційного суду заказник “Троєщинські луки” врятовано від забудови

Паркувального майданчика у Протасовому Яру навпроти стіни памʼяті не буде – КМДА