“Усе в межах архітектурної концепції”. Девелопер відповів на критику через демонтаж будівлі Київпроекту

SAGA Development почала розбирати модерністську будівлю у центрі столиці 24 серпня - це викликало обурення та суперечливі реакції у громадськості.

Про те, що будівельна техніка знесла частину фасадів, повідомили у спільноті Ukrainian Modernism.

Раніше в інтерв’ю виданню НВ забудовник зазначав, що у планах була повна реконструкція цієї будівлі. За чотири роки на цьому місці планують облаштувати багатофункціональний комплекс із житловими та комерційними просторами, дитячим освітнім і розважальним центром, коворкінгами тощо. 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Ukrainian Modernism (@ukrainianmodernism)

Концепцію реконструкції забудовник розробляв спільно з PerfectGroup і Kyivproekt Development. Вартість проєкту оцінюють у 100 мільйонів доларів.

Майбутній вигляд реконструйованої будівлі Київпроекту. Візуалізація: SAGA Development

Варто зазначити, що будівлю на вулиці Богдана Хмельницького звели за проєктом українських архітекторів Вадима Огура та Валентини Козлової у 1981 році. Будівництво тривало дев’ять років. У 1980-х роках тут розташувалася головна проєктна організація з забудови Києва — інститут “Київпроект”. Останні роки споруда перебувала в аварійному стані.

“Саме в цій будівлі народжувалися проєкти більшості таких любих нам модерністських споруд – до приватизації в 1990-х Інститут був головною проєктною організацією столиці”, – пояснюють у дописі Ukrainian Modernism.

За кілька днів, 26 серпня, з’явилась реакція девелопера на ситуацію довкола робіт на об’єкті Київпроекту:

“SAGA Development не стане заперечувати, що на будмайданчику зараз дуже активно. Попри війну та складну ситуацію на ринку нерухомості, девелопер відновив свою діяльність. Компанія продовжує виконувати зобов’язання перед інвесторами та працювати над проєктом реновації Київпроекту. Всі роботи, що проходять зараз на ділянці, здійснюються виключно в межах архітектурної концепції, яка відповідає дозвільній документації та погоджена з юридичною особою “Київпроект”, якій належать авторські права на будівлю”, – йдеться у заяві.

Представники компанії зазначають, що від 2019 року вони двічі організовували публічні зустрічі зі стейкхолдерами проєкту, мешканцями району та містянами. Окрім того, SAGA Development зауважує, що залучала до обговорень провідних українських архітекторів і команду урбаністів “Агенти змін”, що досліджували район і мали серію інтерв’ю з місцевими мешканцями.

Щодо демонтажу споруди, про який стало відомо 24 серпня, девелопер висловився так:

“Через потребу передбачити укріплення схилу та будівництво дворівневого підземного паркінгу, стилобатну частину було демонтовано. Таке архітектурне рішення допоможе поліпшити ситуацію з припаркованими автомобілями вздовж доріг, зняти транспортне напруження в районі та облаштувати велике бомбосховище для всього кварталу, де є дві школи, дитячі садочки, безліч житлових будинків та адміністративних установ”.

Представники SAGA Development стверджують, що більшість конструкцій довелося демонтувати, оскільки споруда зведена з розбірних бетонних частин та не дає змоги виконати роботи, зберігаючи несучу здатність об’єкта, що існує. Забудовник обіцяє відновити ці конструкції у “практично попередніх об’ємах”.

 

 

Читайте також

“Це вже не дно, це безодня”. У Макарові знищили модерністську мозаїку 

У львівському гарнізонному храмі реставрують вівтар, якому понад 250 років

У Києві планують реставрувати міст Патона