Забудовник хоче знести Голосіївську водонапірну вежу заради нового ЖК

Напередодні упритул до Голосіївського парку з'явився паркан, за яким намагаються відновити будівництво двох житлових багатоповерхових споруд.

Компанія-забудовник “Голосіївські вежі” повідомила місцевих жителів, що у рамках проєкту водонапірну вежу знесуть, оскільки вона “перебуває в аварійному стані”, пише Мапа Реновації.

Голосіївська водонапірна вежа перебуває під загрозою демонтажу. Фото: facebook.com/sveta.korolenok

За інформацією з Держреєстру, у 2020 вежа перебувала у власності держави, зокрема Міністерства освіти та науки України, а її балансоутримувачем був Національний університет біоресурсів і природокористування. Нині ж відомостей про нового власника у реєстрі немає.

Тим часом киянин Михайло Макаренко повідомляє, що підрядником будівництва є “Сіті буд”. Вони заявили, що Київрада видала дозвіл на будівельні роботи, крім того, змінила цільове призначення ділянки. Детальніше про це ми розповідали у матеріалі:

Забудовник пригнав вантажівку з номерами ЗСУ для зведення небосягів упритул до Голосіївського парку

Варто зазначити, що споруду звели у 1995 році під керівництвом проєктного інституту “Київпроєкт”. Вона у столиці не одна – на ВДНГ розташована аналогічна вежа, яка має статус пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення. Наразі обидві будівлі перебувають у занедбаному стані. 

“Голосіївська водонапірна вежа – цінний зразок промислової архітектури середини ХХ століття. Голосіївська башта могла б стати новою точкою тяжіння київської громади та туристів. Оглядовий майданчик, простір для виставок та інсталяцій – її циліндричний об’єм можна використати по-різному; головне мати бажання”, – наголосили у Мапі Реновації. 

Голосіївська водонапірна вежа. Фото: Мапа Реновації

Окрім збереження історичної будівлі, є й інші причини для заборони забудови цієї ділянки, каже Михайло Макаренко. Зокрема, проєкт ЖК реалізується з порушенням екологічного законодавства, за яким зведення житлових будинків дозволяється за умови розташування на відстані, що становить не менш ніж 50 метрів від паркових зон. 

“Не можна будувати житлові комплекси ближче 50 метрів від НПП “Голосіївський”, а тут відстань менше 20 м. Крім того, у сусідніх будинках є великі тріщини, а у будинку №9 пошкоджений фундамент і його нещодавно ремонтували, але проблему повністю не вирішено. Будівництво може пошкодити сусідні будинки.

Ділянка має складні геологічні умови, близьке залягання ґрунтових вод та пливуни. Будувати тут дуже ризиковано і дорого, вартість робіт може зрости в кілька разів”, – зауважив Михайло Макаренко.

 

 

Читайте також

Кияни просять позбутися терас та добудов закладів харчування на тротуарах – петиція

Посеред зеленої зони у Львові збираються звести житловий комплекс

Кияни вимагають позбутись недобудови на проспекті Леся Курбаса – петиція