«За стандартами НАТО». Майстри з Чернівців виготовляють ліжка для воїнів ЗСУ

/ Україна /

Станом на початок грудня волонтерам вдалось виробити та передати близько 250 таких розкладайок. 

Історію ініціатора проєкту Михайла Назаревича розповідає видання Шпальта. Він співвласник чернівецької виробничо-творчої майстерні «Три дубки», на базі якої і створюють ліжка. 

Волонтер Михайло Назаревич. Фото: Василь Салига / Шпальта

«Коли почалася повномасштабна війна – всі стрімко почали допомагати армії. І ми з колегами теж вирішили долучитися до цієї справи: підготували один автомобіль, потім другий, третій, четвертий… Були такі випадки, коли ми залишалися на сході, зокрема в Краматорську. Там часто доводилося ночувати, і ми бачили, в яких екстремальних умовах живуть військові. Ночували в кращому випадку на палетах чи карематах, а в гіршому – накидували якийсь картон. Тому в нас виникла ідея: зробити розкладайки», – розповідає пан Михайло. Тоді ж і заснували волонтерський проєкт «Опора», котрий займається не тільки забезпеченням воїнів ліжками, а й збирає кошти для інших їхніх потреб.

Над розробкою ліжка працювали близько двох місяців – за приклад взяли стандарти НАТО, утім, замінили тканину на міцнішу і додали кілька змін за бажанням захисників. Також замість алюмінієвих конструкцій використали дерев’яні з металевими елементами. 

Такий вигляд має розкладайка для військових. Майстри взяли за приклад стандарти НАТО, утім, дещо вдосконалили ліжка. Фото: Василь Салига / Шпальта

Таким чином нині майстри виготовляють два базових комплекти ліжок: у першому випадку об’єкт зафіксовано ремінцем для зручного транспортування, а у другому – зафіксовано шнуром і додатково запаковано у водонепроникний чохол. 

Вартість розкладайки стартує від 2500 грн.

«Ще на початку ми хотіли зробити кращі ліжка, ніж натівські. Наприклад, використали подвійну тканину. Вона стала витривалішою, бо ми робимо рукав і прострочуємо його. Тобто, якщо протруться якісь шви самої нитки – це все одно триматиме конструкцію і не розповзатиметься. Єдиний недолік – наші ліжка важчі», – пояснює Назаревич.

Станом на початок грудня волонтерам вдалось зібрати та відправити захисникам близько 250 ліжок. Фото: Василь Салига / Шпальта

Запустити проєкт волонтерам допоміг небайдужий громадянин Норвегії, який оплатив все перше замовлення. Також підтримували донатами інші мешканці країни.

Підтримати ініціативу з виготовлення розкладних ліжок можна тут.

 

 

Читайте також

Спальники, розроблені воїном ЗСУ, визнали кращими у світі

На Sotheby’s продадуть смарагд, який пролежав 400 років на дні океану. Усі гроші віддадуть Україні

Хроніки будівельного фронту. В очікуванні нового раунду битви за №5655