За синьо-жовтим парканом: у Києві незаконно розбирають садибу Василя Маліна

Демонтаж будівлі здійснюють попри накладений на неї арешт.

У Києві в обхід закону зносять маєток Василя Маліна, що розташований на вул. Тургенєвській, 22. Про це повідомляє у своєму фейсбуці громадський діяч та активіст Дмитро Перов. 

Для того, аби нині ніхто не побачив, що тут ведуться будівельні роботи, підрядники перекрили територію синьо-жовтим стягом.

Варто зазначити, що будівлю почали демонтувати ще у 2018 році – на її місці планували звести ЖК. Самовільне знищення історичного будинку відбувалось з грубим порушенням містобудівного законодавства: розбирати садибу вирішили без необхідних містобудівних дозволів та контрольної картки на тимчасове порушення благоустрою. Незабаром будівельні роботи припинили.

У серпні 2021 року за рішенням Київської міської ради маєток отримав статус цінної історичної забудови. Попри припис КМДА, того ж місяця продовжили розбирати будівлю, але справу знову не довели до кінця через суспільний резонанс.

Будівельні роботи проводять, прикриваючись синьо-жовтим парканом. Фото: Дмитро Перов

У листопаді 2021 року Київська міська прокуратура наклала арешт на садибу, що обмежує будь-які дії з історичним архітектурним об’єктом.

Нині в реєстрі будівельних дозволів немає інформації про дозвіл на проведення будівельних робіт на цій території.

Садиба Василя Маліна, зведена наприкінці ХІХ століття, – одна з останніх вцілілих дерев’яних садиб міста. За інформацією краєзнавця й дослідника історії Києва Антона Короба, у 1911-1915 роках вона належала родині заможних міщан Зеленських.

 

 

Читайте також

У Києві вирішують, що робити з Аркою дружби народів

Українці масово допомагають армії: фонд “Повернись живим” став третім у глобальному рейтингу Patreon

Будівля-трансформер: чим особливий артцентр The Shed у Нью-Йорку