З маршрутів Києва списали тролейбуси, які ще могли курсувати містом

"Київпастранс" списав усі тролейбуси "Київ-12.03", які ще могли курсувати містом.

Про це повідомляє громадське об’єднання “Пасажири Києва”.

У громадському об’єднанні вважають, що крититичних причин для виведення тролейбусів Київ-12.03 (“киянка”, виробництва київського заводу “Авіант”) з пасажирських перевезень немає. “Пасажири Києва” зазначають, що вони мають великий термін експлуатації, й наводять як приклад Будапешт, де курсують автобуси 1986 року випуску, а також Вінницю, де досі їздять радянські тролейбуси ЗіУ-682В.

Востаннє тролейбуси бачили на маршруті 20 жовтня минулого року. Після цього “киянок” поставили під паркан, зазначають активісти.

Тролейбус Київ-12.03. Фото: з відкритих джерел

Всього на балансі їх наразі 83 одиниці 1998-2006 років випуску, з них один тролейбус постраждав внаслідок обстрілу навесні, коли стояв на барикаді.

“Ми в курсі, що тролейбуси і трамваї керівництву Київпастрансу не цікаві, бо на них паливно-мастильні матеріали не витрачаються, але треба ж діяти в інтересах міста, а не у власних… Закликаємо “Київпастранс” не добивати електротранспорт і повернути тролейбуси Київ-12 в регулярну експлуатацію”, – зазначають “Пасажири Києва”.

За даними “Пасажирів Києва”, випуск тролейбусів у Києві впав на 25% у період із 2016 по 2021 роки, а на окремих магістральних маршрутах – на 50%.

 

 

Читайте також:

У Львові тестують перший тролейбус із автономним ходом

Територію біля станції метро “Чернігівська” очистили від стихійної торгівлі

В Амстердамі встановлюють лавки з переробленого пластику, створені завдяки 3D-друку