З київського метро приберуть усі вагони російського виробництва. Їх понад 700

/ Події /

Київський метрополітен став членом Міжнародної Асоціації громадського транспорту, яка налічує близько 2000 учасників зі 100 країн світу.

Про це повідомила заступниця начальника столичного метрополітену Наталка Макогон.

Членство у цій організації дозволить активізувати процес модернізації підземного транспорту. Зокрема, мова йде про заміну вагонів російського виробництва.

Загалом нині в столичному метро експлуатують 821 вагон, 726 з яких у різні роки були виготовлені на російських заводах. У рамках модернізації їх замінять на сучасні вагони європейського виробництва, які відповідають усім міжнародним стандартам. 

Такий вигляд мають вагони, які виробляють на вітчизняному Крюківському вагонобудівному заводі. Фото: forbes.ua/

“Перед початком війни місто підготувало проєкт спільно з ЄБРР на закупівлю 50 нових вагонів. Велася підготовка проєкту з Європейським інвестиційним банком із закупівлі рухомого складу. 

Обидва – передбачали роботу з європейськими виробниками за сучасними стандартами. Вони будуть продовжені та реалізовані містом – крок за кроком до повного завершення”, – розповіла виданню “Сегодня” Наталка Макогон.

Вона зауважила, що через війну поки достеменно невідомо, коли розпочнуть проводити цей комплекс заходів, проте переговорний процес з європейськими партнерами триває.

До слова, нині київський метрополітен має 135 сучасних вагонів, які було модернізовано у рамках Кіотського протоколу на Крюківському вагонобудівному заводі.

 

 

Читайте також

Колишню будівлю посольства США передали для облаштування музею Марчука

Активісти відновлюють міста Київщини та запрошують долучитися небайдужих

“Шалена бригада”. Як команда активістів укріплювала блокпости Оболоні, аби ворог не міг зайти в Київ