World Architecture Festival Awards оприлюднив список найкращих сучасних будівель

Цьогорічний World Architecture Festival Awards оприлюднив список найкращих архітектурних проєктів. Переможця оберуть наприкінці року в Сингапурі.

World Architecture Festival – це найбільший захід для архітекторів та дизайнерів зі всього світу.

Цьогоріч жюрі обрали фіналістів серед 250 проєктів у 18 категоріях: громадське місце, заклади культури, здоров’я, молодшої та вищої освіти, виставкові зали, офісна будівля, спортивні, культові споруди, транспорт, торговельні центри, приватні будинки, готелі та дозвілля, житлові будинки, промислові та логістичні споруди, будівлі змішаної експлуатації, повторне використання будівлі, дообладнані будівлі.

Додаткові номінації обираються серед ландшафтних проєктів та незавершених споруд.

Перелік деяких проєктів WAF Awards 2023:

Церква святої Марії Горетті на півдні Італії, у муніципалітеті Морманно. Архітектор — Маріо Кучінелла. Храм присвячений наймолодшій святій Римо-католицької церкви;

Фото: Santa Maria Goretti Church

Бамбуковий купол саміту глав держав і урядів G20 — це подарунок для світових лідерів від щирих майстрів і майстрів з бамбука з села Гіаньяр від архітектора Rubi Roesli. Це непостійна структура, яка використовується як місце для обіду, де приймають 20 світових лідерів.

Фото: Bamboo Dome for G20 Bali Summit

Музей Oman Across Ages в Нізві від архітектурної студії COX Architecture. Музей є культурною та освітньою пам’яткою для всіх жителів Омана та відвідувачів. Він включає різноманітні галереї, бібліотеку, аудиторію, освітні, соціальні та дослідницькі простори.

Фото: Oman Across Ages Museum

Стадіон Quzhou у провінції Чженцзян у Китаї від студії MAD. Цюйчжоу — це історичне місто за 400 кілометрів на південний захід від Шанхаю, оточене густими лісами зі сходу та заходу. Його звивистий зовнішній профіль відображає гірський хребет удалині, а його ландшафт нагадує планети, уявлені авторами наукової фантастики.

Фото: Quzhou Stadium

В номінацію “майбутні незавершені споруди” потрапив ескпериментальний проєкт від Kalbod Studio – Sandstorm Absorbent Skyscraper. Це 25 веж,  розташовані вздовж головної дороги Дубая, які виготовлені зі скляної конструкції. Вони оснащені функцією поглинання часток ґрунту в штучних магнітних полях, що захищатиме місто під час бурь.

Візуалізація: Absorbent Sand Storm Skyscraper

Завершальний етап фестивалю проходитиме в Сінгапурі з 29 листопада до 1 грудня. Переможця з короткого списку вибере експертна група, що складається зі 140 суддів із 68 країн.

Окрім церемонії нагородження, у програму входять презентації відомих архітекторів, дизайнерів та виставка самих робіт.

Фото: Phil Noller; Sara Vita Photography;

Минулого року “будівлею року” став хмарочос Quay Quarter Tower у Сіднеї від студії 3XN A/S. Архітектори переробили стару вежу, строк експлуатації якої добіг кінця, та модернізували її, використавши майже 95% “кістяка” будівлі.

 

 

Читайте також:

На півночі Канади побудують Центр спадщини інуїтів – корінного населення Північної Америки

Увіковічнення ландшафту. Готель-виноробня від OODA Architecture

В Утрехті зʼявиться “зелений” хмарочос від культового міланського архітектора Стефано Боері