Вже наступного року у Києві з’являться десятки декоративних лук

Управління екології та природних ресурсів КМДА доручило керівництву КО «Київзеленбуд» підготувати у кожному із районів столиці майданчик для створення експериментальної декоративної луки.

Таким чином у КМДА підтримали громадську ініціативу та ідею української ландшафтної дизайнерки Ганни Галаган щодо впровадження у міське озеленення сталої сучасної технології.

«8 експериментальних ділянок від кожного району – це 64 декоративні луки на Київ! Це великий обсяг робіт, враховуючи, що перед посівом доведеться підготувати кожен із майданчиків. За допомогою моїх зарубіжних колег я планую скласти кілька варіантів суміші насіння, щоб визначити, що найбільше підходить для місцевих умов. Завдання непросте, але дуже позитивний факт, що у КМДА відкриті для інноваційних рішень, які зараз успішно реалізуються в найпрогресивніших містах ЄС», – повідомила PRAGMATIKA.MEDIA Ганна Галаган.

Квітучі луки вздовж автошляхів в Whittington Park Meadow. «Квіткову річку» на північній околиці Лондона було реалізовано з ініціативи популяризаторки натуралістичного руху Кетрін Лвін. Джерело фото: River of Flowers

Впровадження європейських практик озеленення в масштабах Києва має, зокрема, й економічні обґрунтування. Начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний повідомив, що у пріоритеті – створення стійких та малодоглядних ландшафтів: «Активніше використовуватимемо багаторічні рослини. На деяких ділянках, де утримання газонів не є доцільним, будемо висаджувати декоративні луки та злаки, які потребують значно меншого ресурсу для догляду. Це стосуватиметься передусім розподільних смуг та ділянок вздовж автомобільних доріг»

Як раніше писала PRAGMATIKA.MEDIA для влаштування декоративних лук можна додавати в грунт будівельне сміття, що допоможе утилізувати уламки, що утворилися в результаті ракетних атак. Такий підхід доцільний для найбільш постраждалих населених пунктів України, оскільки дозволяє вирішити одразу низку проблем – утилізації та створення сталого сучасного озеленення.

Про особливості догляду за декоративними луками у місті читайте тут.

 

 

Читайте також:

На Троєщині з’явиться лавандове поле – висадять понад 2 тисяч кущів

Урбанина представила мапу дерев Києва

У Норвегії відновлять русло річки, яку каналізували понад 100 років тому