Визначено кураторів від України на Венеційській бієнале сучасного мистецтва

Конкурсна комісія з відбору куратора національного культурного проєкту для представлення України на 60-й Венеційській бієнале сучасного мистецтва оголосила переможця.

Про це повідомили в пресслужбі Мінстерства культури та інформаційної політики.

За результатом рейтингового голосування, Україну представлятиме ГО “Українська фотографія” під кураторством подружжя Вікторії Бавикіної та Максима Горбацького з проєктом “Плетіння сіток”.

Вікторія та Максим з 2021 року працюють у Великій Британії. У травні Горбацький став куратором галереї Open Eye Gallery (OEG) у Ліверпулі. Він займався фотовиставкою “Дім” у межах Євробачення-2023 та раніше працював у Мистецькому Арсеналі.

“Плетіння сіток” – робоча назва проєкту, який складається з трьох мистецьких робіт. Автори проєкту: Катя Бучацька, Андрій Достлєв, Лія Достлєва, Андрій Рачинський і Даніїл Ревковський.

22 червня президент Венеційської бієнале Роберто Чікутто та куратор 60-ї Венеційської бієнале Адріано Педроса оголосили тему виставки – “Іноземці скрізь”.

Фото: “Фонтан виснаження. Висока вода”

Минулого разу Україну представляв проєкт харківського художника Павла Макова “Фонтан виснаження. Висока вода”. Зараз його можна побачити у Музеї Ханенків у Києві. Україна має свій павільйон на Венеційській бієнале сучасного мистецтва з 2001 року.

 

 

Читайте також:

Презентація проєкту “Українська ДНК”, що була представлена на Венеційській архітектурній бієнале

Український павільйон на Венеційській архітектурній бієнале серед кращих за версією Dezeen

На Лондонській бієнале дизайну поляки зібрали 12 тисяч вікон для України