Вимагав у перевізника $270 тис., щоб “не створювати проблеми”. В Києві судитимуть чиновника КМДА

Київською міською прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт відносно заступника директора одного з Департаментів КМДА та директора державного підприємства, яке відноситься до сфери управління Київської ОДА за обставинами вимагання та одержання 270 тис. доларів.

Як повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури, досудовим розслідуванням встановлено, що посадовці вимагали від керівника підприємства, яке надає послуги з пасажирських перевезень маршрутними таксі, кошти за сприяння та нестворення перешкод в його роботі. У разі відмови заступник директора департаменту погрожував “створити проблеми” в роботі перевізника, а також інших, пов’язаних з ним підприємств.

Директор державного підприємства виступав посередником у домовленостях та передачі коштів.

Фото: Київська міська прокуратура

У січні та лютому 2022 року правоохоронці задокументували одержання обвинуваченими двох траншів неправомірної вигоди на загальну суму 51 200 доларів.

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну чоловіки призупинили протиправні дії щодо перевізників, однак вже в липні 2022 року поновили свої вимоги. Вони вимагали 220 тис. доларів за грудень-червень 2022 року та за продовження договорів на перевезення пасажирів до кінця року. При цьому договори вже були підписані на момент отримання ними коштів.

Службовців затримали “на гарячому” одразу після одержання ними обумовленої суми. Під час обшуків, зокрема, вилучено грошові кошти, документи та ручні осколкові гранати.

Наразі обвинувальний акт скеровано до Печерського районного суду Києва.

 

Читайте також:

Прокуратура відсудила на користь громади Києва творчі майстерні на Подолі

Прокуратура вимагає власника укласти охоронний договір на особняк Баккалинського

Прокуратура почала розслідувати будівництво укриття в таборі на Закарпатті за кошти київського бюджету